U Kočičí bažiny

Divadlo

Festival Setkání Stretnutie. Národní divadlo Brno. Irský venkov, syrový kraj bažin a rašelinišť.

Místní komunita se chystá na slavnost. Svatební den Carthaga Killbridea a jeho mladé nevěsty Karolíny je však od počátku zastíněný temnými znameními, starými pověrami a kletbami. V jejich středu stojí Hester Swanová. Dlouhých 14 let žila Hester s Carthagem a má s ním dceru Josie, ten ale teď svůj život hodlá spojit s bohatou dcerou sedláka Cassidyho. V jeho životě ani v jeho domě už není pro Hester místo. Hester se cítí už zas oklamaná, opuštěná, ponížená, ale nehodlá se vzdát a podvolit. Bude bojovat až do konce, i když tuší nebo snad i ví, že je její osud stejně jako osud její matky a dcery spojen se zrádnou Kočičí bažinou. Právě na jejím okraji se kdysi narodila. Právě tam ji kdysi zanechala její matka. Na tomto místě se rozhodla zůstat a čekat na ni. Zůstane a bude bojovat – už ne o svoje štěstí, o svoji budoucnost, ani o prostou lidskou důstojnost. Bude bojovat jako kdysi amazonky, jako dávné barbarské čarodějky – proti všemu a proti všem.
Marina Carr je v současnosti nejznámější irská dramatička. Vystudovala anglickou literaturu a filosofii a je autorkou 16 divadelních her. Ve svých dramatech čerpá zejména z motivů antické mytologie a tragédií, které zasazuje do prostředí drsné irské krajiny. Hrdinky jejích her probouzejí prastaré síly. Střet dionýsovského, barbarského, předkřesťanského živlu se světem tvrdých, bigotních venkovanů je vždy fatální. Drtí, trhá a spaluje.
 
Těšit se můžete na skutečně hvězdné obsazení! Po dvou letech od premiéry Je třeba zabít Sekala se do Brna jako host opět vrací Igor Bareš. Již podruhé se v brněnské inscenaci představí i Helena Čermáková. Dále hrají Tomáš David, Anna Stropnická, Annette Nesvadbová, Marie Durnová, Hana Tomáš Briešťanská a další.
 
V hlavní roli Tereza Goszmannová.
Irská Médea.
autor: Marina Carr
režie: Martin Františák
překlad: Šárka Císařová, Olga Bártová
dramaturgie: Pavel Jurda, Petr KlariN Klár
scéna: Marek Cpin
kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková
hudba: Nikos Engonidis
asistent režie: Petr KlariN Klár
pěvecké nastudování: Petr Svozílek
pohybová spolupráce: Pavol Seriš

Městské divadlo Zlín - Velký sál

  • Ulice: třída T. Bati 4091/32
  • Město: Zlín
  • PSČ: 761 87
  • Země: ČR

Kalendář akcí

Vladislav
<< <  Leden 2019  > >>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam