Luhačovickou výstavu Příběhy hraběcích lázní ukončí komentované prohlídky i křest knihy

Obraz z výstavy Příběhy hraběcích lázní (Foto: MJM Zlín)Obraz z výstavy Příběhy hraběcích lázní (Foto: MJM Zlín)
Obraz z výstavy Příběhy hraběcích lázní (Foto: MJM Zlín)
Kultura 27. 10. 2011 | Autor: Mediafax

LUHAČOVICE - V Muzeu luhačovického Zálesí bude ve čtvrtek slavnostně ukončena úspěšná výstava Příběhy hraběcích lázní. Řekla to Blanka Kovandová z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Pro veřejnost bude výstava přístupná ještě do 30. října. "Výstava se u návštěvníků muzea a obyvatel Luhačovic setkala s velmi příznivým ohlasem a vzbudila vlnu zájmu o historii místa¨," podotkla Kovandová.

Pro širokou veřejnost budou připraveny poslední dvě komentované prohlídky s autorkou výstavy Blankou Petrákovou, a to v 10 a v 15 hodin. "V ten samý den jsme na 16. hodinu připravili slavnostní křest publikace pro školy. Kniha se jmenuje stejně jako končící výstava – Příběhy hraběcích lázní a křest se uskuteční za účasti autora, akademického malíře Michala Zemana," doplnila Petráková.

Výstava poprvé od konce 2. světové války připomenula osudy hraběcí rodiny Serényiových, jejíž členové byli majiteli luhačovického panství téměř 350 let. Rozsáhlá zápůjčka z Národního památkového ústavu představila památky a umělecká díla, spojená s rodinou, z nichž se v Luhačovicích nic nedochovalo. "Výstava měla velkou návštěvnost – zhlédlo ji téměř pět tisíc lidí. Očekávala jsem větší zájem škol, naštěstí se ale muzeu podařilo vydat pracovní ilustrovanou publikaci, ze které se děti mohou učit o historii rodiny a osudech jednotlivých osobností, které formovaly podobu Luhačovic, i po skončení výstavy," dodala Petráková.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam