Představitelé bystřické radnice si vyzkoušejí bezbariérovost města

Radní si vyzkoušejí bezbariérovost města (Foto: Mediafax)Radní si vyzkoušejí bezbariérovost města (Foto: Mediafax)
Radní si vyzkoušejí bezbariérovost města (Foto: Mediafax)
Co se děje 21. 2. 2012 | Zdroj: Mediafax

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM - Na Masarykově náměstí v Bystřici pod Hostýnem vypukne v úterý odpoledne projekt nazvaný Projedeme město s vozíčkářem, který by měl nabídnout pohled zdravotně postiženého člověka na město. Řekla Ilona Musichina z bystřické radnice.

Akce odstartuje ve 14 hodin. "Vyzkoušíme přístup do nejvyhledávanějších institucí, nájezdy ze silnic na chodníky, bezbariérové vstupy. Chceme upozornit na slabá místa a postupně dosáhnout tolik potřebných změn," přiblížila smysl projektu Tereza Hnilová, členka místního řídícího týmu komunitního plánování sociálních služeb.

Akce je přístupná široké veřejnosti. Připojit se mohou senioři, maminky s kočárky či nevidomí.

Do projektu se s předstihem zapojili i žáci bystřických škol, kteří uspořádali soutěž o nejlepší logo s heslem Sem můžu. Vytvořili návrhy samolepek, které budou označovat bezbariérové prostory ve městě. Kresby, malby i počítačové grafiky účastníků soutěže jsou k vidění ve vestibulu bystřické radnice na výstavě, která potrvá do konce února.

Facebook

Komentáře


Adresář

Golden Apple Cinema

nám. Míru 174, Zlín

Golden Apple Cinema je první multikino ve Zlínském kraji se 6 kinosály s celkovou kapacitou 949 míst. Multikino se nachází v obchodně zábavném centru Zlaté jablko přímo v centru města Zlína.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam