Muž z Uherského Hradiště zpronevěřil firmě přes tři miliony korun

Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlín.cz)
Hasiči a policie 1. 3. 2012 | Autor: Mediafax

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Až osmileté vězení hrozí dvaačtyřicetiletému muži z Uherského Hradiště, který během čtyř let zpronevěřil přerovské firmě více než tři miliony korun. Ve čtvrtek řekl uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Počátek případu sahá až do roku 2006, kdy muž podepsal zprostředkovatelskou smlouvu s přerovskou firmou. "Zavázal se v ní, že bude poctivě prodávat plyn, bude jej plnit do tlakových lahví a rozvážet zákazníkům. Ve smlouvě také bylo, že má pravidelně jednou za měsíc odvádět tržbu na stanovený účet," popsal Zámečník.

Podle něj dotyčný pracoval poctivě několik měsíců. Poté ale začal odvody prodlužovat a následně odváděl jen část. "Postupně si nechával víc a víc peněz. Společnost měla zřejmě nepořádek z účetnictví, takže nezjistila, že jí od prodejce chybí už přes tři miliony korun. Tento fakt odhalila až důsledná kontrola účetnictví na jaře loňského roku," řekl mluvčí.

Jak dodal, muž v roce 2007 neodvedl okolo 700 tisíc korun, v roce 2008 přes 1,3 milionu korun, v roce 2009 více než 800 tisíc korun a o rok později zhruba 140 tisíc korun.

"Vyšetřováním vyšlo najevo, že přerovská firma není jedinou, které zpronevěřil peníze. Další pražskou společnost připravil o 40 tisíc korun," doplnil Mergental s tím, že muž společnostem dodnes nic nevrátil a za zpronevěru mu hrozí až osm let vězení.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam