Mladík Haša se blýskl proti Zlínu hattrickem

Prvními zápasy odstartovala brněnská skupina zimní fotbalové Tipsport ligy. Hned na úvod se utkali rivalové našeho regionu. Slovácko zdolalo po boji Zlín 3:2. Prvoligový tým splnil roli favorita, čtyřikrát mířil do tyče, ovšem mladý Roman Haša si při své soutěžní premiéře pořádně blýskl, mířil hned třikrát o fous přesněji, tedy do branky. Unikátní začátek na prahu sezóny!

Parádní gólové představení načal devatenáctiletý útočník ve 20. minutě, pak ale srovnal zlínský Polách, mimochodem ve Slovácku trávil svá nejlepší fotbalová léta.

Po přestávce nastřelil břevno Košút, ale Haša stál v týž moment na správném místě a korigoval na 2:1. V 72. minutě pak našel jeho parťák z útoku Nestorovski mladého šutéra přesnou přihrávkou a hattrick byl na světě.

Pak ještě snížil Bublák, ale výhru už si Slovácko, které po dlouhodobých zraněních otestovalo naostro i Kordulu s Fujeríkem, vzít nenechalo.

Trenér 8. týmu Gambrinus ligy byl spokojený s vystoupením mladého útočníka. „Ale nejen s tím, že se prosadil střelecky, maká i v přípravě, to je velmi cenné,“ pochvaloval si Svatopluk Habanec.

Zlíňany čeká o dalším zřejmě sněhovém a mrazivém víkendu v Brně dvojzápas, vyzkouší si síly v duelech s prvoligisty Jihlavou a brněnskou Zbrojovkou, Slovácko hraje v sobotu se Znojmem.