Slovácko hostí Duklu. Tři body by byly zlaté

Velmi nebezpečný tým pražské Dukly hostí dnes od 17 hodin na Městském stadionu Miroslava Valenty fotbalisté Slovácka. Zápas má zajímavou příchuť. Kdo vyhraje, zaplaší myšlenky na bezprostřední boj o udržení.

Právě na pražské Julisce získalo až ve čtvrtém kole v srpnu Slovácko první bod, přitom v utkání už prohrávalo po půli 0:2. Po přestávce ale poprvé v lize skóroval mladý Marián Kovář a po jeho střele do tyče vyrovnal na konečných 2:2 Ladislav Volešák. Právě od druhé půle už své budoucí svěřence sledoval z tribuny trenér Svatopluk Habanec, který poté zamířil do Uherského Hradiště.

Favoritem dnešního utkání jsou domácí, ale neznamená to kromě zvýšené zodpovědnosti vůbec nic. „Dukla je tým, který sází na kombinační hru, nesmíme jejím hráčům dát ani kousíček prostoru,“ připomíná Kovář, který po dohodě klubů zamíří po sezóně do Jablonce.

Slovácko má s Duklou v nejvyšší soutěži vyrovnanou bilanci jednoho vítězství, jedné remízy a jedné porážky. Předtím ve druhé lize ale s Pražany nikdy neprohrálo.

Jak se týmu Svatopluka Habance povede dnes?