V mezinárodní soutěži Talent design zabodovali i zlínští studenti, díla zdobí prostory rektorátu

Dílo Pavla Coufalíka: Zlín - autorská kniha (Foto: Univerzita Tomáše Bati)Dílo Pavla Coufalíka: Zlín - autorská kniha (Foto: Univerzita Tomáše Bati)
Dílo Pavla Coufalíka: Zlín - autorská kniha (Foto: Univerzita Tomáše Bati)
Co se děje 21. 3. 2013 | Autor: Zlin.cz

ZLÍN - V rámci čtvrtého ročníku mezinárodní studentské soutěže Talent designu 2012 zabodovali také mladí designeři ze zlínské Univerzity Tomáše Bati. Jak serveru Zlin.cz oznámila proděkanka pro rozvoj a sociální záležitosti fakulty multimediálních komunikací Olga Jurášková, vybraná oceněná díla zdobí nyní prostory rektorátu Univerzity Tomáše Bati.

Do soutěže letos studenti přihlásili přes 360 návrhů, klání se zúčastnili mladí designeři z České republiky, Slovenska, Dánska, Itálie, Číny a dalších zemí. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v Kongresovém sále ve Zlíně.

Během slavnostního večera byla oceněna díla studentů v pěti kategoriích a také byla udělena hlavní cena Talent designu. Vítězkou se stala Denisa Lukáčová z Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Za svůj unikátní návrh osvětlení s motivy odkvétající pampelišky získala 50 tisíc korun. „Tohle ocenění je neskutečná odměna za úsilí, které jsem do své práce vložila a stále vynakládám," reagovala Denisa Lukáčová bezprostředně po udělení ceny.

Kategorii Grafický design ovládli studenti Ateliéru grafické tvorby Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Obsadili totiž všechna tři místa. Vítězem kategorie se stal Pavel Coufalík, kterému bylo za jeho dílo Zlín - autorská kniha udělena také Cena primátora Města Zlína. Studenti designu ze Zlína sklidili úspěchy i v dalších vyhlášených kategoriích.

"Město Zlín představovalo v minulosti světovou špičku v oblasti průmyslového designu a inovativních technologií. Právě tento odkaz se snaží soutěž uchovat, současně podporovat mladé nadějné designéry, a tak rozvíjet svěží, kreativní design," podotkla Jurášková.

I v současné době vychovává zlínská univerzita nadějné designery. Například studentka Alice Endrychová, která studuje design na magisterském stupni v Ústavu vizuální tvorby fakulty multimediálních komunikací, vyhrála soutěž Swedish Innovation Prize 2013, kterou pořádá mimo jiné známá nábytkářská firma Ikea. Navrhla a vyrobila nábytek pro děti, zhotovený z papírových trubek. Kolekci nazvala Transformer a nábytek je možné využít jako stolek, křeslo i box na hračky. Kromě vítězství ji nyní čeká týdenní návštěva přímo ve výrobně firmy Ikea ve Švédsku.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam