Nejlepším sportovcem Zlína se stal ironman Petr Vabroušek

Foto: www.petrvabrousek.euFoto: www.petrvabrousek.eu
Foto: www.petrvabrousek.eu
Sport 27. 3. 2013 | Autor: Zlin.cz

ZLÍN - Titul nejlepší sportovec města Zlína za rok 2012 získal v úterý večer triatlonista Petr Vabroušek. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Vabroušek vystřídal na první příčce loňského vítěze, závodníka na horských kolech Jiřího Hradila. Úspěšný triatlonista, který se každoročně řadí mezi zlínskou sportovní špičku, potvrdil i vloni svou sportovní výkonnost. Mezi největší úspěchy patří zejména Zlaté a stříbrné medaile z republikového mistrovství, zlato v Českém poháru a zlatov maratónech v Pardubicích a Prievidzi. Mistrovský titul získal také na Mistrovství světa Bigman v Praze. Jeho skvělé umístění na závodech světové série Ironman se stalo již tradicí. Svědčí o tom i další  řada umístění v roce 2012, kdy se na těchto náročných závodech držel mezi třetí až osmou pozicí.

Desítku nejúspěšnějších sportovců města Zlína doplnili Kateřina Hálová – atletika, Lukáš Hofbauer – vzpěrač, Antonín Honejsek – hokej, Jiří Hradil – orientační závod horských kol, David Hrazdíra – in-line hokej, Zoltán Kanát – silový trojboj, Klára Křížová – sjezdové lyžování, Beáta Polišenská – ploutvové plavání a Markéta Strapková – plavání.

"Známi jsou i vítězové dalších kategorií. Cenu primátora v kategorii mládeže si odnesla tenistka Barbora Miklová, Nejúspěšnějším kolektivem zdravotně postižených sportovců se stal Sledge hokejový klub LAPP Zlín a nejúspěšnějším sportovním kolektivem HC Zlín – družstvo starších dorostenek – házená," doplnil Dvořák.

Cenu za mimořádný přínos zlínskému sportu, která se za rok 2012 uděluje poprvé, získal František Mudřík. Zasloužil se o založení organizované sálové cyklistiky ve Zlíně. Desítky let se věnuje práci s mládeží a stále působí aktivně ve funkci trenéra krasojízdy.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam