Zlínský festival Culturea nabídne program pro každého

Japonské origami (Foto: Culturea)Japonské origami (Foto: Culturea)
Japonské origami (Foto: Culturea)
Kultura 5. 4. 2013 | Autor: Tisková zpráva

Studenti fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně připravují první ročník kulturního festivalu Culturea, který 24. a 25. dubna představí Zlínu kulturu Itálie a Japonska. Nyní představují ucelený program celého festivalu.

„Festival chce oslovit všechny obyvatele Zlína, podpořit poznávání různých kultur, vzbudit touhu po cestování a také zpestřit šedivé dny,“ shodují se Žaneta Konečná a Kateřina Černá, manažerky festivalu. Každý rok bude festival zaměřený na jiné země. V letošním, prvním, ročníku to jsou Itálie a Japonsko.

Italský den začne live cookingem s italským kuchařem Ricardem Lucquem, jež představí svou domácí italskou kuchyni. Partnerem této části festivalu je Menza UTB. AVONET živé šachy se odehrají na náměstí Míru a jedná se o dramatické ztvárnění šachové partie, inspirované historickou hrou ze starého Říma, která se uskuteční díky firmě AVONET, Základní umělecké škole Malenovice a Šachovému klubu Zlín. Barista Petr Chutný představí v Baťově vile alternativní metody přípravy kávy – experimentálně vypadající metody chemex a vacuum pot. Improvizační skupina Improstar.ci se postará o zábavu v divadelní Dílně 9472. Závěrem italského dne bude promítání filmů ve Velkém kině. Ve spolupráci s Filmovým klubem Bio a Golden Apple Cinema Zlín bude promítnuta filmová klasika Život je krásný. Následovat bude japonský horor Nenávist. Tím pomyslně překonáme tisíce kilometrů, které dělí Apeninský poloostrov a zemi vycházejícího slunce. Oba filmy jsou velice oblíbené a mezi diváky velmi oceňované.

Japonský den začne live cookingem v restauraci U13 (Univerzitní centrum, naproti Kongresového centra). Šéfkuchařem dne bude Marek Svoboda, který je akreditovaným komisařem Světové asociace kuchařských spolků WACS. Přebytek energie bude možno vybít v game stagi plné her. Na návštěvníky čeká například herní konzole Nintendo nebo taneční podložky DDR poskytnuté DDR.cz. Game stage je umístěna v prostorách Obchodního centra Zlín, které se nachází v centru města. Dobrá čajovna zajistí občerstvení v game stagi, a stejně tak bude zajímavě povídat o čajích v obýváku Knihovny UTB. Zcela určitě zajímavou částí programu budou workshopy umístěné v krásných prostorách Baťovy vily. Origami workshop povede pan Machala a jeho žáci ze ZŠ a MŠ Bohuňovice a odhalí návštěvníkům kouzlo skládání z papíru. Paní Yuko, lektorka z Jazykové školy Light Point zase provede návštěvníky krásami kaligrafie, a to jak prakticky na workshopu, tak teoreticky na přednášce. Japonský den i celý festival bude zakončen karaoke party v japonském stylu v Bloku 12.

Většina programu je bezplatná, proto není potřeba žádných složitých vstupenek a předplatného. Registrace na workshopy bude probíhat od 17. dubna 2013 na webu festivalu.

„Myslím si, že je to pěkný a užitečný projekt, který má velký potenciál do budoucna. Líbí se mi nadšení našich studentů a chuť připravit něco, co má smysl nejen pro ně, ale i pro zlínskou veřejnost,“ říká k projektu Olga Jurášková, ředitelka Ústavu marketingových komunikací.

Festival získal podporu města Zlína a čestnou záštitu Japonského velvyslanectví v ČR. S Cultureou se návštěvníci mohou zapojit do soutěží o zajímavé ceny. Aktuálně je to soutěž o dárkové koše z prodejny FoodDeli. Další soutěže proběhnou v rámci festivalu. Podrobnosti naleznete na www.culturea.cz/soutez.

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam