Azadirachta Indika - Zederach indický - Neem je všelék stvořený přírodou

Azadirachta Indica - Zederach indický - Neem (Foto: Bylinkář Standa)Azadirachta Indica - Zederach indický - Neem (Foto: Bylinkář Standa)
Azadirachta Indica - Zederach indický - Neem (Foto: Bylinkář Standa)
Bylinkář Standa 11. 4. 2013 | Zdroj: Bylinkář Standa

…a že tomu tak skutečně je, si dovolím citovat pana MUDr. Davida Freje.

Neem je vlastně přírodní antibiotikum, ale bez nežádoucích účinků. Dle posledních studií podporuje imunitní systém, zejména buněčnou imunitu. Indikuje se zejména u horečky, bolestí v krku, nachlazení, chřipky, angíny. Jeho účinek spolehlivě funguje u bakteriálních i virových infekcí. V laboratorních pokusech Neem působil spolehlivě například proti Escherichia coli, Staphylococcus aureus, různým kmenům streptokoků, Mycobacterium smegmatis a Candida albicans. Neem působí také proti různým plísním a parazitům.

Jako prevenci doporučuji užívat Neem před cestou a během pobytu v exotických zemích, kde je riziko přítomnosti parazitů ve vodě nebo stravě. Vynikající účinek jsem pozoroval u chronických kvasinkových onemocnění (zejména plísní na nehtech a u gynekologických obtíží). V případě zánětů a infekcí virových i bakteriálních (nachlazení, chřipky, angíny, záněty močových cest) lze užívat po několik dnů větší nárazovou dávku denně místo klasických antibiotik. Pacientům doporučuji Neem i u zánětů (zubů, střev apod).

Ještě s větším zaujetím mluví o Neemu můj dodavatel bylin, indický lékař Rahul, který v něm vidí vysoce účinný prostředek v boji s rakovinou. Pan Frej o této problematice říká: „Neem prokázal v laboratorních pokusech protirakovinné působení. Snižuje enzym arylhydrokarbonhydroxylázu, který hraje důležitou roli v tvorbě rakovinných buněk a zvyšuje prospěšný enzym uridinedifosfoglukuronosyltransferázu podílející se na odstraňování rakovinných buněk. Prokázal se též antioxidační účinek (např. se zvýšila hladina glutationu a glutation peroxidázy, působící proti rakovinným buňkám) a protirakovinný účinek v játrech. Neem ve studiích snižoval množení karcinogenních buněk a podporoval zánik těchto buněk (např. stimulací apoptózy). Též stimuloval určité buňky imunitního systému, které urychlovaly zánik rakovinných buněk. Zajímavé je působení proti karcinogenním aflatoxinům, které se nacházejí v zkažených potravinách, např. arašídech.“

Žádná jiná bylina nemá tak vysokou účinnost na naše zdraví. Pomáhá při cukrovce, kožních nemocech, vyhlazuje vrásky.

Mám pro Vás připraveny nasušené plody, kde jedna dávka se vaří až šestkrát. Musím upozornit na odpornou až zatuchlou chuť, při pití se takzvaně kroutí palec. Já si chuť vylepšuji lékořicí.

Kdy bude jaro ? Ráno už kosíci začínají zpívat, snad je už za dveřmi.

Všechny Vás zdraví a slunečné dny přeje bylinkář Standa.

O autorovi

Bylinkář Standa

Odborník, který rád poradí, jak vyzrát na neduhy za pomoci bylinek a koření. Čerstvé i sušené byliny najdete v zahradnictví Pěnička Zlín.

www.penicka.cz

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam