Nový zlínský festival Culturea již tento týden

Ilustrační foto CultureaIlustrační foto Culturea
Ilustrační foto Culturea
Kultura 23. 4. 2013 | Autor: Tisková zpráva

Multikulturní festival Culturea pořádaný studenty Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně už klepe na dveře a tak jsme se rozhodli Vám ještě víc poodhalit, na co se můžete 24. a 25. dubna těšit.

Písečné pláže, křupavá pizza či mýtické koloseum. Pod těmito synonymy si asi všichni ihned představíme středomořskou Itálii. Tato kolébka moderní západní civilizace může však nabídnout i mnohé další zajímavosti, ukryté v úzkých uličkách italských měst.

Díky festivalu Culturea můžete zjistit, jak chutnají ty nejzajímavější pochoutky a speciality, na které jste při Vašich toulkách po Jižní Evropě určitě nenarazili. Šéfkuchař Riccardo Lucque, majitel brněnské restaurace Il Mercante a šéfkuchař Pražského kulinářského institutu, před Vámi připraví pravé italské menu a zasvětí vás do tajů jeho národní kuchyně. Riccardo Lucque přijede společně se svým šéfkuchařem Radkem Hasmanem a jejich italské menu se bude sestávat z canneloni, rizoto a tiramisu. Těšit se můžete na temperamentní italštinu, kterou Riccardo Lucque doplní svůj výklad.

Podle středověké legendy se okolo roku 1454 ve městě Marostica rozhodli ucházet o dceru místního panovníka hned dva nápadníci. Aby bylo zabráněno válce či nevraživosti mezi konkurenty, vymyslel starosta šachovou partii, po které si vítěz měl odvést jeho starší dceru a poražený jeho mladší. Šachový souboj se proměnil ve velkolepou událost plnou přehlídek vojska, artistů a hudby a je napodobován až do současnosti. Proto jsme se Vám s Cultureou rozhodli zprostředkovat akci s názvem AVONET živé šachy, při níž budete mít jedinečnou příležitost shlédnout tuto 450 let starou tradici.

Pro milovníky alternativního divadla je pak na vlahý jarní večer připravena Improshow skupiny Improstar.ci. Jejich složení navíc není stálé, čímž se z každého vystoupení stává neopakovatelný zážitek. Kulturní program pak zakončí dva filmy, slavný Život je krásný od Roberta Benigniho a před půlnocí si v kině můžete prožít strach až do morku kostí s japonskou Nenávistí.

Letošní první ročník Culturey se ale nezaměřuje pouze na Itálii. Tématem prvního dne je Japonsko, kterou mnozí z nás znají jen z cestopisů, ale jen málokdy ví, jak současní potomci Samurajů opravdu žijí. Těšit se tak můžete na live cooking s Markem Svobodou, workshop alternativních origami či kaligrafie nebo skvělou game stage s japonskými hrami.

Pokud vás zajímá úplný program, soutěže o tematické ceny či máte jakékoliv otázky, navštivte stránky www.culturea.cz či www.facebook.com/Culturea. Mottem festivalu je: „Jestliže budete pořád dělat to, co vždycky – vždycky dostanete jen to, co už jste měli.“ A tak neváhejte přijít a zažít něco nového. Věříme, že budete nadšeni.

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam