Akupresura – rychlá pomoc od neduhů

Akupresurní body na chodidlech (Foto: Bylinkář Standa)Akupresurní body na chodidlech (Foto: Bylinkář Standa)
Akupresurní body na chodidlech (Foto: Bylinkář Standa)
Bylinkář Standa 18. 7. 2013 | Zdroj: Bylinkář Standa

Zdravím vás, přátelé pevného zdraví. Dnes se s vámi chci podělit o kouzelné zážitky z termálních lázní Sarvár v Maďarsku. V těchto termálech mají proudovou masáž v klidovém bazénu s 38 stupňovou vodou. Já jsem ji využil k masáži chodidel a jsem jak znovu narozený.

Akupresura je předchůdkyní akupunktury. Akupunkturní body jsou rozmístněny po celém těle a jsou seřazeny na drahách – meridiánech, kterými proudí energie. Každý bod souvisí s určitým orgánem. Pokud dojde k přerušení toku energie, z důvodu ucpání meridiánu, nastává zdravotní problém. Modernizovaná akupunktura je dosti složitá pro samotné lékaře, natož pro laiky, ale její odnož akupresura je jednoduchá, dá se odkoukat a provádět kdykoliv a kdekoliv. Její účinek je kontrolovatelný.

Akupunkturisté vypracovali přesnou mapu zón, což jsou malé plošky na chodidlech, prstech, nártech a hranách nohou a prstech a dlaních rukou, s podobnými vlastnosti jako akupunkturní body. Jejich citlivost ukazuje na poruchu té které části těla, orgánu a jeho funkce. Vlivem na zónu umožníme zpětnou vazbu a dochází k úlevě a úpravě funkce. Akupresura prováděná na těchto zónách tedy přináší poměrně rychlou úpravu ve vyjmenovaných stavech i při onemocnění zřetelnějších. V podstatě se hlava promítá do prstů, zejména palců nohou, oblast bříšek prstů (záprstí) prezentuje hrudník, klenutí v celé šíři nohy oblast břicha, vnitřní hrana nohy a pata má spojení s páteří, ledvinami a pohlavními orgány, zevní hrana nohy prezentuje velké klouby od shora dolu a končetiny atd. Vše je rozkreslené na přiloženém obrázku.

Akupresura nevyvolává změny při vlivu na zónu, jejíž cílový orgán je v pořádku. Proto je možné proces urychlit současným působením na více plošek - zón - a efekt se uplatní jen tam, kde je ho třeba, tedy tam, kde je rovnováha funkce narušena. Tato okolnost byla známá v Číně a Japonsku již před více než patnácti stoletími. Lékaři doporučovali např. pro domácí léčbu škopek s vodou a drobnými kaménky, do kterých se nohy mírně bořily a přešlapováním došlo k intenzivní akupresuře a masáži skoro všech reflexních zón nohou. Po takové léčebné proceduře se budete cítit velmi uvolněni, budete mít pocit lehkosti a vaše potíže se zmírní nebo i zmizí. V moderní době se doporučují různé akupresurní rohože, ale to neznamená, že původní verzi, např. ve formě bedýnky a oblázků, nelze používat.

Ale přesto doporučuji zajet si do Sarváru, kde vás teplá voda rozhřeje a masáž chodidel proudem vody omladí o 20 let. Kdo nechce nikam jezdit a nechce utrácet za různé masážní rohože, ať použije škopek s kamínky a toky energie si popraví taky.

Zdraví vás znovuzrozený bylinkář Standa

Fotogalerie

O autorovi

Bylinkář Standa

Odborník, který rád poradí, jak vyzrát na neduhy za pomoci bylinek a koření. Čerstvé i sušené byliny najdete v zahradnictví Pěnička Zlín.

www.penicka.cz

Komentáře


Nabídka práce

 1. Pracovník technické kontroly OTK
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Konstruktér
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam