V Hradišti začíná Letní filmová škola

Foto: www.lfs.czFoto: www.lfs.cz
Foto: www.lfs.cz
Kultura 26. 7. 2013 | Autor: Zlin.cz

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Už 39. ročník Letní filmové školy začíná v pátek v Uherském Hradišti. Akce potrvá do 3. srpna, sdělila serveru Zlin.cz Barbora Janečková z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Programovou osu akce tvoří šest základních sekcí. Je to Fokus, který je zaměřený na profil portugalské kinematografie, Inventura, Spektrum, Visegrádský horizont, AČFK uvádí a Zvláštní uvedení. Sekce nabídnou zajímavé filmové premiéry. „Je to například Kapitál nebo dokument Hoteliér,“ uvedla mediální partnerka akce Markéta Faustová.

Bohatý bude i vedlejší program. „Stačí letmý pohled na doprovodné akce a je zřejmé, že bude rušno nejen v projekčních sálech. Připravené jsou renomované hudební skupiny, divadelní představení, workshopy a výstavy,“ sdělila manažerka akce Simona Andělová.

Svěží alternativou budou každodenní koncerty v klubu Mír. Představí se při nich například Dan Bárta nebo Umakart.

Letní filmová škola přivítá i řadu zajímavých osobností české i světové kinematografie. Mezi nimi budou například Josef Abrhám, Jan Kačer, Vojtěch Jasný, ale i Pedro Costa nebo Jerzy Hoffman.

Součástí doprovodného programu budou i výstavy. V nich nebudou chybět fotografie Petra Nikla nebo právě Jasného, ale i Zlatá éra Hollywoodu Lette Valesky.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam