Přítomnost Vojtěcha Jasného na Letní filmové škole zhatily zdravotní komplikace

Foto: 2media.czFoto: 2media.cz
Foto: 2media.cz
Co se děje 1. 8. 2013 | Autor: Zlin.cz

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Režisér Vojtěch Jasný ze zdravotních důvodů na Letní filmovou školu Uherské Hradiště nedorazí. Serveru Zlin.cz to za organizátory akce uvedla Simona Andělová.

Léčba nedávného pohmoždění obratlů nakonec legendárnímu režisérovi Vojtěchu Jasnému neumožní účast na 39. Letní filmové škole. "Vojtěch Jasný je v současné chvíli v péči lékařů a ti mu naordinovali stoprocentní klid, což vylučuje jakékoliv cestování. Výroční cenu Asociace českých filmových klubů, která se bude předávat ve čtvrtek při slavnostní projekci opusu Všichni dobří rodáci v kině Hvězda, za pana Jasného převezme jeho přítelkyně Zuzana Marková," uvedla ředitelka LFŠ Radana Korená.

Tým organizátorů se chystá Vojtěcha Jasného navštívit a natočit s ním krátký rozhovor, který bude následně zveřejněn na webových stránkách Letní filmové školy. Filmoví fanoušci se tak s Vojtěchem Jasným setkají alespoň zprostředkovaně. Příjezd Vojtěcha Jasného do Uherského Hradiště byl nejdříve o pár dní odložen, nakonec ale zcela zrušen. "Pana režiséra tato situace velice mrzí, na návštěvu festivalu vyhlášeného svou přátelskou atmosférou se těšil," podotkla Radana Korená.

Letošní Letní filmová škola Vojtěchu Jasnému, jednomu z největších géniů českého filmu, věnovala reprezentativní retrospektivu jeho tvorby, zaměřenou především na filmy natočené po odchodu z Československa v roce 1970. Součástí sekce je také výstava jeho fotografií v Slováckém muzeu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam