Ve vsetínské nemocnici začnou sloužit kaplani

Foto: Vsetínská nemocniceFoto: Vsetínská nemocnice
Foto: Vsetínská nemocnice
Co se děje 20. 1. 2014 | Autor: Zlin.cz

VSETÍN - Dvakrát týdně bude v odpoledních hodinách působit ve Vsetínské nemocnici dvojice nemocničních kaplanů. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí nemocnice Lenka Plačková.

Noví kaplani už složili slavnostní slib. Služba nemocničního kaplana je určena všem bez rozdílu, kteří o ni projeví zájem. Ať jsou věřící či bez vyznání. Klinická pastorační péče spočívá v individuálním přístupu k pacientům, zahrnuje především naslouchání, rozhovory, četbu Bible, zprostředkování návštěvy duchovního, rozhovory s příbuznými pacientů, doprovázení pozůstalých. Nemocniční kaplan s pacientem hovoří o jeho problémech, obtížích, sdílí s ním obavy a úzkosti. Pokud objeví u člověka náboženskou potřebu, pomodlí se s ním.

Nemocniční kaplani budou působit v léčebně dlouhodobě nemocných, na interním oddělení, ale mohou přijít i za pacienty na dalších odděleních. Kontakty najdou zájemci na všech nemocničních pracovištích. "Péče o zdraví pacientů se netýká pouze tělesné stránky člověka, ale také jeho sociálních a duchovních potřeb," uvedl náměstek pro ošetřovatelskou péči Pavel Šupka.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam