Berani ve finále. Třinec padl jako loni

Popravdě řečeno, musejí mít třinečtí hokejisté ze zlínských už tak trochu fóbii. Kdykoliv si to v posledních letech rozdali, ocel ztupěla a beraní stádo šlo do euforie.

A přesně tak je to i tentokrát. Zlínští, kteří nejdříve dvakrát prohráli na ledě Třince, celu sérii dokonale otočili na 4:2. O vítězi posledního rozhodujícího duelu vlastně nebylo pochyb.

Hned v úvodu setnuli ambice Ocelářů Čajánek s Veselým a když ve druhé třetině přidal Balaštík třetí gól, propukly oslavy.

Ty ovšem hned v první minutě třetí části zbrzdil třinecký útočník Orsava, jenže, když pak dali dvě gólová razítka na postup Köhler a Honejsek, mohlo slavení začít s ještě daleko větší intenzitou.

Teď jde o to, koho do finále. Samozřejmě, že většina hráčů i fandů by si přála Brno, to ale klopýtlo v domácím utkání a je otázkou, zda bude mít na Spartě v sedmém duelu tradiční a nezbytnou dávku štěstí…