Po Zlíně koluje petice za referendum o plošném zákazu hazardu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 6. 6. 2014 | Autor: Zlin.cz

ZLÍN - Někteří občané Zlína, kteří nejsou spokojeni s dosavadní regulací heren ve městě, se rozhodli iniciovat petici za vyhlášení referenda o plošném zákazu výherních automatů ve Zlíně. Serveru Zlin.cz to uvedl Tomáš Pasterný z občanského sdružení Komunitní křižovatka, které petici iniciovalo.

Podle sdružení Komunitní křižovatka je na území města Zlína neúnosný počet heren a výherních automatů. Iniciátoři kampaně Zlín bez hazardu se peticí chtějí připojit k podobným iniciativám, které v poslední době vznikají po celé České republice.

"V březnu jsme uspořádali regionální konferenci o omezení hazardu a na základě jejích výstupů jsme se rozhodli iniciovat úplný zákaz výherních automatů ve Zlíně," prohlásil Tomáš Pasterný.

Kombinací kontaktní, letákové a mediální kampaně se sdružení pokusí sesbírat zhruba 6 500 podpisů potřebných k vyhlášení referenda. "Leták s informacemi a petičním archem dodáme do poštovních schránek všech obyvatel městských částí," dodal Pasterný.

Občanské sdružení Komunitní křižovatka bylo založen v roce 2011 s cílem rozvíjet občanskou společnost, podporovat dobrovolnictví a propojovat neziskové organizace. Jeho hlavní aktivitou je květnový festival Zlínské jaro s programem věnovaným diskusím, výstavám, prezentacím organizací, koncertům a projekcím.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam