Triatlon Valachy Man opět vyhrál Čelůstka

NOVÝ HROZENKOV - Jan Čelůstka se stal vítězem terénního triatlonu Valachy Man, který se konal u rekreační nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově na Vsetínsku. V nabité konkurenci se mu tak podařilo obhájit své loňské prvenství, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Závodu se zúčastnil rekordní počet sportovců, na start se postavilo celkem 575 závodníků a štafet. Letos poprvé byl jeho součástí závod v dětském triatlonu, pořádaný jako Mistrovství Zlínského kraje, který se těšil nečekaně velkému zájmu. Zapojilo se do něj 117 malých sportovců, navíc čtyři desítky menších dětí se zúčastnily vloženého běžeckého závodu.

Absolutní vítěz Jan Čelůstka, český reprezentant a účastník předloňské olympiády v Londýně, zvládl hlavní dlouhou trať v čase 1:07. „Byl to moc pěkný závod s ještě atraktivnější tratí jak loni. Byla sice i díky dešti náročnější, ale projel jsem si ji předem, takže jsem věděl, co mě čeká. Počtem závodníků, neuvěřitelnou atmosférou i krásným prostředím Valašska je pro mě Valachy Man jedním z nejlepších triatlonů v Česku,“ prohlásil v cíli spokojený Jan Čelůstka.

Překvapením letošního ročníku byl výkon Ondřeje Fojtíka, čtyřnásobného vítěze proslulého bike maratonu Drásal, který si na Valachy Manovi vyzkoušel triatlon vůbec poprvé a hned obsadil druhé místo. Za vítězem zaostal o dvě minuty. Třetí místo obsadil Svatopluk Janečka, loňský vítěz celého seriálu Valachy Tour, kterého od druhého Ondřeje Fojtíka dělily pouhé dvě vteřiny. Mezi ženami byla nejlepší Lucie Gruchalová, loňská vítězka Valachy Tour, která zatím vede i letošní bodování seriálu. Krátkou trať vyhrál Jan Hajzler, mezi ženami Jana Žaludková. Triatlon podpořil svou účastí také známý Ironman Petr Vabroušek. Obsadil 20. místo s časem 1:18.

Triatlon obnášel na krátké trati plavání na 250 metrů, cyklistickou část v délce 12 kilometrů a běh na 3,6 kilometru. Delší trasa obnášela plavání na 350 metrů, 16 kilometrů horského kola a 4,5 kilometru běhu. Kdo si netroufl na všechny tři disciplíny, mohl závodit na delší trati v tříčlenné štafetě.