V luhačovických lázních švihali lékařští šviháci a "švihačky"

V luhačovických lázních švihali lékařští šviháci a "švihačky" (Foto: Zlin.cz)V luhačovických lázních švihali lékařští šviháci a "švihačky" (Foto: Zlin.cz)
V luhačovických lázních švihali lékařští šviháci a "švihačky" (Foto: Zlin.cz)
Sport 31. 8. 2014 | Autor: Agentura Čada

Švih! Švih! A ještě jednou, třikrát, pětkrát: švih!!!! Švihy rukou lékařů a lékařek nejen ze Zlínského kraje, ale také jejich početných přátel a hostů. Tak to vypadalo už podesáté v decentním prostředí luhačovických tenisových dvorců.

Vždycky koncem prázdnin se tu takto sejdou. Přátelsky zahrají, zabojují, ale také vymění zkušenosti z léčení pacientů i dobrou náladu. Šéf turnaje, ředitel zlínské Krajské nemocnice Tomáše Bati, Pavel Calábek poděkoval řadě partnerů, za záštitu i hejtmanovi kraje, osobně přítomnému Stanislavu Mišákovi, a také všem, kteří hráli fair play. Bylo jich 32, tedy přesně jako účastníků složením ojedinělého turnaje.

O zmíněném švihu nutném i pro lékařské povolání mluvili mnozí. Třeba poražený finalista Jiří Fiala. "Dobrá kondice je u lékařů opravdu nezbytná, hraji rád, fyzičku posiluji i na kole, prostě je to potřeba, snáz setřesete únavu například na operačním sále," říká známý chirurg.

Totéž potvrzovali ortopedi, anesteziologové, lékařka ušní nosní ba i krční, stejně jako mladá kolegyně praktická a mezi mnoha dalšími lékařskými obory také urolog. Miroslav Krhovský, primář urologického oddělení Nemocnice Kyjov společně s Janem Kábrtem 10. ročník parádního setkání zaslouženě vyhráli.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam