Dva body z Mladé Boleslavi. Zlín vyhrál 4:3 po nájezdech

Jdou nahoru, jde to lopotně, ale jde to. Do druhé čtvrtiny Tipsport extraligy naskočili hokejisté PSG Zlín vydřenou výhrou 4:3 v Mladé Boleslavi. Nadřeli se, namakali, vyplatilo se.

Úvod se přitom týmu hrajícího znovu bez Balaštíka a Čajánka hrubě nevydařil. Než se hosté nadáli, svítilo na ukazateli skóre 2:0 pro nováčka. Nejdříve se v 7. minutě před Kašíkem dokonale zorientoval Mikulík, za necelé dvě minutky pálil nechytatelně po zaváhání obrany Zlína Lenc.

Bouřka v kabině, bouřka na ledě. Běžela 22. minuta, Okál snížil v přesilovce. V minutě 27. znovu početní výhoda a další přesná kombinace, na jejím konci Říčka – 2:2.

I tak šli ale do druhé pauzy spokojenější domácí. Výborný předvedl, že je pořád Pan Hokejista a Kašík byl po jeho sólové parádě bez nároku.

Zlínským ovšem vyšel i nástup do třetí části hry, když se po dvaceti sekundách prosadil podruhé v zápase Okál.

Prodloužení poměrně sterilní z obou stran, nájezdy zcela v režii hostů. Postupně Čech, Köhler a Leška mířili stoprocentně. Dva body mají svou cenu.

V pátek jede do Zlína brněnská Kometa, v neděli pak Olomouc. To budou hodně důležité duely s příchutí derby.