Berani znovu na kolenou. Kometa vyhrála ve Zlíně 6:3

Kdepak, co naznačili v závěru minulého týdne, zlínští hokejisté nepotvrdili. V 15. kole hokejové extraligy doma podlehli v opakování jarního finále brněnské Kometě až příliš snadno 3:6.

Tři góly v 7., 8. a 9. minutě je srazily pořádně hluboko. Hosté využívali nejistoty domácích zadních řad do sytosti. Postupně skórovali Hruška, Dočekal a Káňa. A mohlo být ještě hůře, renomovaný střelec Ton ovšem zazdil trestné střílení.

Jiskra naděje se objevila ve 27. minutě, kdy Balaštík lehounce tečoval Řezníčkovu střelu a snížil. Aktivní Brňané ale náznak dramatu nepřipustili, Vondráček zase docela lehce skóroval.

Pak přišel jeden z málokdy vídaných momentů přesně dokumentující páteční zlínský zmar. Domácí měli signalizovanou výhodu, hráli bez brankáře šest proti čtyřem. Jenže Vlach přihrál obránci naslepo tak smolně, že jeho puk projel celým kluzištěm a skončil v prázdné zlínské kleci. Gól rozhodčí připsali brankáři Čiliakovi, který se jako poslední z hostů v dané akci dotkl kotouče…

Leška ještě sice v poslední vteřině druhé části snížil na 2:5, ale zázrak se rozhodně nekonal.

Ve třetí části pohřbil jakékoliv beraní ambice Čermák a tak Tesaříkovo snížení v přesilovce  v poslední minutě utkání už jen pohladilo duše domácích fandů, určitě ale nezhojilo další jizvu po porážce s věčným rivalem v poměru 3:6.

V neděli odpoeldne hraje ve Zlíně Olomouc. Ta si doma dokázala poradit s lídrem z Třince…