Starostou Valašského Meziříčí se stal Robert Stržínek z ANO

vlevo Bc. Robert Stržínek (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)vlevo Bc. Robert Stržínek (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)
vlevo Bc. Robert Stržínek (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)
Politika a ekonomika 14. 11. 2014 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Pětačtyřicetiletý podnikatel a obchodní manažer Robert Stržínek z hnutí ANO se stal novým starostou Valašského Meziříčí. Nahradil Jiřího Částečku z ODS, informovala server Zlin.cz mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Stržínka schválilo jako starostu na ustavujícím zasedání 14 zastupitelů z celkového pětadvacetičlenného zastupitelstva. „Prvním místostarostou se stal lidovecký Josef Vrátník, druhou místostarostkou se stala ředitelka Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí Yvona Wojaczková z ANO,“ uvedla Votrubová.

Koalici ve Valašském Meziříčí uzavřelo vítězné hnutí ANO a KDU-ČSL. Mezi 25 zastupiteli bude mít 13 mandátů, což je nadpoloviční většina. V opozici bude ČSSD, PROVALMEZ, ODS, KSČM a TOP 09. V sedmičlenné městské radě obsadí ANO čtyři místa a tři lidovci. Kromě starosty a dvou místostarostů se radními stali Pavel Pustějovský a Tomáš Krejčí z ANO a Zdislava Odstrčilová a Ladislav Denk z KDU-ČSL.

„Nejdříve se seznámíme s organizační strukturou celého úřadu, budeme muset převzít kauzy, které město řeší, a zorientovat se v těch nejdůležitějších bodech. Určitě urychlíme přípravu rozpočtu,“ řekl Stržínek.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam