Jak se ševci na Žižkově šili góloví čerti

Bravo, to je úvod! Fotbalisté zlínského Fastavu naskočili do jarní části soutěže na podtrženou jedničku. Ve druhé lize se tak díky výhře 2:1 na hřišti pražského ambiciozního týmu Viktorie Žižkov zařadili do fronty týmů, kteří budou usilovat o doprovod oloumoucké Sigmy při jejím očekávaném návratu mezi prvoligovou elitu.

Hosté ve slunečném dopoledni brzy setřásli počáteční respekt a byli to oni, kdo se dostávali do prvních šancí. Ve 39. minutě měl velkou příležitost stoper Hájek, tomu ale na poslední chvíli překazil radost domácí brankář Pokorný.

Ovšem za minutu už bylo všechno jinak. Aktivně hrající Zlíňané využili špatného postavení domácích po rohu a u zadní tyče nemohl Živulič minout.

Ještě v poslední minutě první půle mohl navýšit skóre Holík, s jeho ránou se ale domácí golman vyrovnal se ctí.

Další zlínská radost trýskala po hodině hry. Bartolomeau nacentroval a Kopečný hlavou zvýšil na 2:0.

Za sedm minut ale domácí rychle rozehráli standardku a Voltr snížil.

Ke cti hostů nutno dodat, že výhru 2:1 na velmi horké půdě uhájili v závěru bez výraznějších polibků paní Štěstěny vlastním taktickým výkonem.

„Velmi těžký zápas, domácí se brzy po našem druhém gólu dostali na dostřel, uplatňovali zajímavý systém nákopů a „frontového“ útoku s náběhy osmi hráčů. Ustáli jsme to, kluci si hlavně za bojovnost tři body zaslouží,“ komentoval zápas pro Zlin.cz trenér Bohumil Páník.

Teď přijdou dva zápasy pravdy na téma: chceme do první ligy.

Dvakrát doma, nejdříve Pardubice a pak zatím druhý velmi silný Varnsdorf.