Místo bronzu brambory bez chuti. Fatra na medaili nedosáhla

Popravdě řečeno, nebyl to dvakrát hezký pohled. Zlínští volejbalisté ve čtvrtém duelu o bronz v extralize proti Karlovarsku bojovali, ale vyšší kvalita byla na straně soupeře. Ten vyhrál ve Zlíně 3:1, stejně tak v celé sérii.

Pro Fatru tak končí zajímavá, pestrá sezóna, kdy si mimo jiné tým oslabený velmi citelně o útočné opory Kostolániho a Adama Bartoše vyzkoušel evropské poháry.

Ale konec dobrý nebyl. V utkání, v němž Zlín křesal naději na medaili, vyhráli hosté koncovku prvního setu. Ve druhé domácí jeli zkraje jako uragán, vedli 9:2, ale brzy po sérii nedbalostí o náskok přišli a set ztratili.

Pak ještě vzmach, vyhraný set na 21 bodů – a naráz ouvej a pád do herního suterénu, poslední dějství průměrného představení vyhráli více motivovaní Západočeši 25:18 a ukradli Zlínu jakoukoliv naději na bronz.

Zaslouženě. Nutno říci, že letošní kádr Fatry může považovat čtvrté místo za solidní pozici odpovídající parametrům týmu.