Soutěž netradičních plavidel ovládli na Holešovské regatě studenti ze Vsetína

HOLEŠOV - Soutěž netradičních plavidel, která je součástí rodinného festivalu Holešovská regata, ovládli uplynulý víkend studenti Střední odborné školy Josefa Sousedíka ze Vsetína. Jak serveru Zlin.cz uvedla mluvčí festivalu Petra Svěráková, jejich plavba zabodovala u poroty i u diváků.

Klání se zúčastnilo celkem 17 roztodivných plavidel. Posádka s číslem 16 nazvala svou loď Čarovná Sousedíkova střela a vsetínšti studenti si s ní dojeli pro vítězství. „Tato loď vyhrála jak hlasování diváků formou SMS, tak odborné poroty. Studenti si odnesli 10 tisíc korun a věcné ceny,“ konstatovala Svěráková.

V rámci Holešovské regaty se jelo také Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky. Tuto soutěž vyhrál David Blažek ze Zlína, který lávku přejel v nejpomalejším čase 8,3 s a získal 1 500 korun a pohár. Z 25 přihlášených soutěžících lávku přejelo v prvním kole sedm lidí, kteří postoupili do finále.

Festival se letos konal popáté a do areálu zámeckého parku v Holešově dorazilo více než 15 tisíc diváků.