Ševci znovu vyhráli. Spokojenost "na tři čtvrtě plynu"

Kdysi, v časech dávně federálních, patřil fotbalový Prešov k obávaným a stěží zdolatelným soupeřům pro nejsilnější týmy kalibru pražské Sparty. Dnes hraje tým ze Šariše druhou slovenskou ligu a pro fotbalisty Zlína neměl být v Luhačovicích nepřekonatelnou překážkou.

Úvod tomu také nasvědčoval, za půl hodiny vedli Zlínští po gólech Bartolomeua a Poznara už 2:0. „První půli jsme odehráli skutečně hodně dobře, fungovaly nám právě zažívané útočné stereotypy,“ vracel se k úvodní pětačtyřicetiminutovce trenér Bohumil Páník.

Šance měli ševci i ve druhém poločase, ale v závěru po prostřídání už to určitě nebylo ono a soupeř pět minut před koncem snížil na konečných 2:1.

Zkoušenému vysokánskému více než dvoumetrovému novici ve zlínské brance Tomáši Holému tak Šafranko nahořkl premiéru v brance ligového nováčka.

„V závěru nám hra dost upadla, poučíme se,“ konstatoval Páník.

Zlínský celek teď opouští španělský záložník Castaner. „Určitě nezklamal, ale ještě to není hotový fotbalista, zatím by nám asi moc nepomohl,“ zaznělo z trenérových úst.

Dva týdny před ligovou premiérou na Boheminas 1905 přijde v sobotu pěkně ostrá prověrka. Přední slovenský celek ze Žiliny bude hodně rafat. Bude to i o sebevědomí Zlíňanů do dalších dnů.