Štítná nad Vláří bude hostit Mistrovství světa juniorů v travním lyžování

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Sport 22. 7. 2015 | Autor: Irena Frolová

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ - Do areálu Dubečky ve Štítné nad Vláří se za několik dní sjedou nejlepší naděje v travním lyžování, uskuteční se tu totiž Mistrovství světa juniorů v travním lyžování. Server Zlin.cz o tom informoval předseda organizačního výboru Zdeněk Rajch.

Světový šampionát vypukne ve Štítné nad Vláří 29. července. Až do 2. srpna si lyžaři své síly změří v několika disciplínách. Pojede se Super-G, obří slalom, slalom, i superkombinace. Pořadatelé očekávají desítky lyžařů ze světové špičky.

Svah ve Štítné nad Vláří patří k nejlepším na světě. Zazávodit si na něho přijedou lyžaři z celého světa. Na start se postaví závodníci narození v letech 1994 až 1999. "Registrujeme přihlášky ze Švédska, Itálie, Rakouska, Maďarska, Švýcarska, Německa, Slovenska, ale také z Íránu, Japonska nebo z Tajwanu," řekl Rajch s tím, že nejvíce závodníků bude z České republiky. "Naši junioři přitom patří k nejlepším, takže určitě zabojují o medailové pozice," dodal.

Celé závody se připravují pouze za podpory dobrovolníků, jejichž činnost není finančně ohodnocena. "Velké poděkování ale patří věrným sponzorům a Českému svazu lyžování, bez nichž by mistrovství nemohlo být realizováno," doplnil předseda organizačního výboru. Pořadatelský kolektiv se skládá z bývalých aktivních závodníků, rodičů závodníků, ale i ostatních příznivců lyžování.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam