Drama na ostří nože. Ševci na koni: Zlín-Brno 2:1

To bylo drama. Uf, pošramocené nervy aby si fanoušci Zlína i Brna po divokém sobotním derby léčili celou neděli. Zápas 6. kola Synot ligy měl spoustu šancí i mimořádnou koncovku.

Nejdříve běžel na domácího brankáře osamocený brněnský Řezníček. Obr mezi zlínskými tyčemi ale jeho ránu slupl jako sladký angrešt.

Pak hned udeřili žlutí domácí. Poznar předložil ve 13. minutě zprava míč Železníkovi a ten ukázal, že i když tu a tam spálí velkou šanci, umí i dokonale zakončit tehdy, když má pozici složitější. Pecka pod břevno – 1:0.

Domácí střelec  Železník mohl rozjásat fandy ještě jednou, ve 35. minutě utíkal s míčem sám na Doležala, ale branku minul.

Hosté ale byli také hodně zlobiví, do půlky měli příležitosti třeba Škoda či Pašek, leč byli neproduktivní.

Po hodně hry se dvakrát doslova uťal další domácí útočník Poznar, jeho střela i dorážka to byly stoprocentní šance.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Gól hostů přišel po rohu Zavadila a spíše náhodné teči Chriena.

Pak ještě aktivní Zlíňané nastřelili tyč a když už to vypadalo na remízu, pískala se penalta. Neštastník Frelih zahrál po centru Vukadinoviče rukou a Železník podtrhl chladnokrevně účet mimořádně zajímavé podívané.

Hosté přitom ještě nerezignovali. V nastavení musel znovu brankář Holý vytáhnout moc pěkný zákrok, aby eliminoval štiplavku Zavadila z trestného kopu.

Fastav Zlín – Zbrojovka Brno 2:1