Zájemci si budou moci na fakultě technologické na vlastní kůži vyzkoušet vědu

Ilustrační foto (Foto: UTB)Ilustrační foto (Foto: UTB)
Ilustrační foto (Foto: UTB)
Co se děje 10. 12. 2015 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V pátek 11. prosince se na Fakultě technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně otevřou dveře všem, kteří mají zájem nejen o studium, ale i o vědu jako takovou. Serveru Zlin.cz to uvedla koordinátorka akce Iva Hauerlandová.

Část programu bude věnována popularizaci vědy. Návštěvníci se budou moci zapojit do projektu Věda na vlastní kůži. V podstatě se jedná o velký experiment, jehož cílem je popsat typického návštěvníka Dne otevřených dveří. Každý zájemce projde jednoduchou registrací, během které mu bude vygenerován individuální QR kód. Jako "neznámý vzorek opatřený kódem" bude návštěvník moci absolvovat 10 experimentů, díky nimž se o sobě dozví mnohé zajímavosti.

"Zjistíme například kolik bakterií má na kůži, jak pevné má vlasy, kolik CO2 vydechuje nebo jak je silný či zručný. Zajímavé bude i sestavení průměrného obličeje z fotografií návštěvníků. Zjištěné vlastnosti jednotlivých návštěvníků pak statisticky vyhodnotíme a sestavíme typického návštěvníka Dne otevřených dveří, tedy v podstatě typického zájemce o přírodní a technické vědy. A abychom mu nemuseli říkat typický návštěvník, nazvali jsme si ho Laboratvor. Celkové vyhodnocení všech experimentů pak zveřejníme prostřednictvím portálu http://laboratvor.cz/," vysvětlila Iva Hauerlandová.

Den otevřených dveří je vždy důležitým zdrojem informací o studiu, což platí i letos. Návštěvníci si především budou moci vyzpovídat samotné studenty jednotlivých oborů a zjistit, co vlastně ve škole dělají, jak je studium náročné nebo třeba jací jsou pedagogové. Možnosti studia budou taktéž představeny formou prezentací v přednáškových sálech. V neposlední řadě budou k dispozici i studijní referentky, které rády zodpoví jakýkoli dotaz týkající se oborů, přijímacího řízení, stipendií či ubytování.

Fakulta technologická poskytuje vysokoškolské vzdělání ve studijních programech Chemie a technologie materiálů, Chemie a technologie potravin a Procesní inženýrství. Nabízené studijní obory jsou klíčové pro strojírenství, automobilový, plastikářský a gumárenský průmysl, potravinářství, kosmetiku či farmaceutický průmysl. A právě tyto oblasti se v posledních letech potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Absolventi Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati proto nacházejí kvalitní uplatnění na trhu práce. Výrazným benefitem je i systém stipendií a možnost zapojení studentů do výzkumných projektů a úkolů, což významně snižuje finanční náročnost studia.

Den otevřených dveří se uskuteční v Laboratorním centru Fakulty technologické ve dvou termínech, 11. prosince 2015 a 20. ledna 2016, vždy od 9.00 do 15.00.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam