Hotovo: Lukáš Železník míří do Slavie

Foto: FC Fastav ZlínFoto: FC Fastav Zlín
Foto: FC Fastav Zlín
Sport 7. 1. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Hotovo. Konec nejistoty. Jak ve zlínském fotbalovém Fastavu, tak hlavně v hlavě Lukáše Železníka. Zlínský útočník opravdu míří do pražské Slavie. Serveru Zlin.cz to ve čtvrtek odpoledne potvrdil ředitel zlínského klubu Jakub Holcman.

Rychlý a průbojný útočník nastřílel v šestnácti podzimních duelech v nejvyšší soutěži osm branek, prokázal, že se umí do šancí dostat a také je gólově realizovat. Ve Zlíně vytvořil s Tomášem Poznarem útočnou dvojici, která byla obrovským a velmi příjemným překvapením pro odborné fotbalové kruhy.

Zastával také funkci kapitána týmu.

Poslední dobou se jednání protahovala, teď jsou u konce. "Nebudeme zveřejňovat přestupovou částku, každopádně už zbývají jen některé nezbytné administrativní úkony," dodal Holcman.

Slavia Praha mezitím oznámila přestupy brankáře Jiřího Pavlenky z Baníku Ostrava i jihlavského útočníka Murise Mešanoviče. Ani Železníkův příchod ještě zřejmě nebude v zimě posledním.

Zlínští počítají s tím, že si ostrý start konečně vyzkouší například dlouhodobě zraněný Antonín Fantiš. První zápas čeká na tým Bohumila Páníka v sobotu, kdy ve Vyškově otevře letošní zápasový účet na zimní Tipsport lize v duelu s druholigovou Opavou.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam