V Rožnově začala působit školní psycholožka, pomůže dětem, jejich rodičům i učitelům

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 18. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Nová pracovní pozice školní psycholožky byla zřízena v rámci odboru školství rožnovské radnice. Služeb školní psycholožky mohou až do konce letošního školního roku zdarma využívat rodiče dětí, žáci i členové pedagogického sboru, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Tomáš Gross.

"Psycholožka bude do konce školního roku působit na pěti základních školách, jejichž zřizovatelem je město. Konkrétně se jedná o ZŠ Videčská, ZŠ 5. května, ZŠ Koryčanské Paseky, ZŠ Záhumení a ZŠ Pod Skalkou," vypočítal vedoucí odboru školství Dušan Vrážel.

Během prvního lednového týdne se už uskutečnily individuální schůzky s řediteli škol, kde jim byly předány informace o nabídce pozice psychologa, byly dojednány schůzky s pedagogickým sborem, kde budou prezentovány organizační záležitosti při objednávání konzultací s rodiči, dětmi či samotnými pedagogy.

"Pedagogům nabídnu možnost diagnostického vyšetření u dětí (orientační vyšetření intelektových schopností), ale také poradenskou činnost určenou nejen rodičům, jejich potomkům, ale také právě učitelům, kteří tak mají možnost obrátit se na mne s problémy, které se v rámci jejich práce s dětmi mohou vyskytnout. V takovýchto případech získají pedagogové, ale i rodiče potřebné poradenství, konzultaci, podporu či pomoc při další práci s dětmi," popsala svou činnost školní psycholožka Eva Oralová.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam