Dvě zlínské fakulty obsadily přední místa v žebříčku hodnocení českých vysokých škol

Fakulta aplikované informatiky UTB (Foto: Zlin.cz)Fakulta aplikované informatiky UTB (Foto: Zlin.cz)
Fakulta aplikované informatiky UTB (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 26. 1. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Mimořádný úspěch zaznamenaly dvě fakulty zlínské Univerzity Tomáše Bati v žebříčku hodnocení vysokých škol v České republice. Serveru Zlin.cz to za univerzitu sdělila Jana Brázdilová. 

Zlínská Fakulta aplikované informatiky v žebříčku zaujala druhou příčku hned za Fakultou elektrotechnickou pražského ČVUT. Porazila přitom mimo jiné i tradičně respektovanou Matematicko - fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Výborným výsledkem pro zlínskou univerzitu je i šestá pozice z dvaceti ekonomických fakult v ČR, již zaujala Fakulta managementu a ekonomiky.

"Výsledky dvou našich fakult nás rozhodně potěšily. Je to snad poprvé, kdy je konstatováno, že úroveň regionálních vysokých škol se přiblížila tradičním vysokým školám v Praze a že za kvalitním vysokoškolským vzděláním není nutné jezdit do Prahy, ale je možné je získat i v regionech," konstatoval rektor zlínské univerzity Petr Sáha. Úspěch je podle něj potěšitelný zejména proto, že uvedený žebříček je uznávaným vodítkem pro uchazeče o studium, kteří si právě v této době podávají přihlášky ke studiu.

Žebříček hodnotil celkem 56 fakult vysokých škol v ČR ve vybraných  oborech informatika, ekonomie, architektura, právo, sociologie, strojírenství a psychologie. Posuzovanými kritérii v žebříčku jsou mezinárodní vztahy (počet studentů a pedagogů, kteří vycestovali na studijní pobyty v zahraničí, počet zahraničních studentů přijíždějících na fakultu, diplomové práce psané v angličtině a jiné), zájem o studium na dané fakultě (počty přihlášených a přijatých uchazečů, zájem o doktorské studium), pedagogové (jejich kvalifikace, dlouhodobé zahraniční pobyty a výzkumné stáže). Důležitým kritériem jsou i výsledky ve vědě a výzkumu a letos byla nově zohledněna také spolupráce s firmami.

Právě v posledně jmenované oblasti – smluvním výzkumu – nasbírala body Fakulta aplikované informatiky. Té se podařilo za poslední dva roky realizovat projekty v objemu 12 milionů korun. "To je vůbec nejvíce ze všech posuzovaných škol. Ve spolupráci s firmami se fakultě daří zejména díky Vědeckotechnickému parku ICT ve Zlíně na Jižních Svazích, který je v provozu od roku 2012, a výzkumnému centru CEBIA-TECH," uvedl rektor.

Velmi dobře si vedla také Fakulta managementu a ekonomiky, která získala vysoká bodová ohodnocení zvláště za kvalitu pedagogů a za výsledky vědy a výzkumu. I jí se podařilo předstihnout tradiční vysoké školy s nesrovnatelně delší historií.

Po jiné linii se dočkala ocenění také Fakulta multimediálních komunikací. Přední český deník ji ve svém článku vydaném před několika dny zařadil mezi pět fakult v republice, o které je největší zájem, a tudíž je nejtěžší se na ně dostat. Stojí zde po boku tří lékařských a jedné právnické fakulty.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Obchodní ředitel
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Pracovník technické kontroly OTK
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Vedoucí kontroly
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Konstruktér
  Avex Steel Products s.r.o.
 5. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 6. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 7. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 8. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 9. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 10. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 11. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 12. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 13. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 14. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 15. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 16. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 17. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 18. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 19. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam