Nezvyklý verdikt u zlínského soudu: dvakrát samé jedničky a řada vyznamenaných

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 28. 1. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Jako by se do země propadli. Deváťáci z želechovické základky nebyli ráno v lavicích k nalezení. A to se mělo rozdávat pololetní vysvědčení.

Ne do země se nepropadli, jen nasedli ráno v čase začínajícího vyučování do vlaku a vydali se směr Zlín - Louky. Paní učitelka Jitka Kábrtová vezla nejen šestnáct svých žáků, ale také stejný počet pololetních vysvědčení. 

Ta se totiž tentokrát předávala v prostředí navýsost netradičním. V budově zlínského soudu. "Vysvědčení" za své přečiny i zločiny tu často od soudců obdrží lidé, kteří se dostávají do křížku se zákonem.

"Žáci se díky své iniciativě a s pomocí naší preventistky dostaly k soudu právě dnes a tak si tu i převzali vysvědčení," vysvětloval neobvyklé prostředí k předávání vysvědčení ředitel školy Michal Cholek.

Kluci i děvčata se poté, co jim paní třídní Jitka Kábrtová předala doklady o tom, že už jim k ukončení základní školní docházky chybí jen půlrok, vžili do rolí soudců, státních zástupců, obhájců, ale i obžalovaných.

"Měli opravdu soustředěný zájem, takových exkurzí tu máme mnohem více, ale s vysvědčením to je hodně neobvyklé," hodnotila Zdeňka Kosařová z Mediační a probační služby u zlínského soudu.

A ještě výsledky nesoudního školského verdiktu. Z šestnácti deváťáků si od soudu odneslo na vysvědčení osm z nich vyznamenání. A dva dokonce samé jedničky. A určitě také zážitek na pěkně dlouhou dobu.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam