Rozhlednou roku se může stát i originální stavba na Slovácku

Rozhledna Salaš (Foto: rozhlednasalas.cz)Rozhledna Salaš (Foto: rozhlednasalas.cz)
Rozhledna Salaš (Foto: rozhlednasalas.cz)
Co se děje 8. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

SALAŠ - Do druhého ročníku celostátní ankety Rozhledna roku 2015 se probojovala i velmi originální rozhledna nad obcí Salaš na Uherskohradišťsku. Jak serveru Zlin.cz řekl vyhlašovatel ankety a předseda Klubu přátel rozhleden Jaroslav Fábera, rozhledna zaujala hlavně svým architektonickým ztvárněním.

O titul Rozhledna roku 2015 mohou bojovat všechny stavby, které byly otevřené v roce 2015. Letos bude o titul usilovat 21 staveb. Zlínský kraj bude mít hned dvě želízka v ohni - kromě rozhledny nad Salaší také rozhlednu na vrcholu Kelčského Javorníku v Hostýnských vrších.

Stavba nad Slováckou obcí mezi ostatními rozhlednami vyniká hlavně svým vzhledem. Připomíná skokanský můstek do vody. Jde o stavbu podle návrhu prostějovských architektů Jana Smejkala a Tomáše Hutyry. Rozhledna má konstrukci z kovu a modřínového dřeva, 122 schodů a dvě vyhlídkové plošiny. Na své náklady ji postavil místní investor. Do ankety se tato originální stavba dostala i přesto, že podle odborníků stojí na špatném místě. "Výhled je jen v jednom úhlu, jinak je kolem jen svažující se terén. Vyhlídka ale není všecno, bereme na vědomí i architektonické pojetí," konstatoval Fábera.

To druhá rozhledna na Kelčském Javorníku zaujala odborníky hlavně výhledem do krajiny. Stavbu tvoří točité schodiště, které obklopují lamely z modřínového dřeva. Vrchní plošina je ve výšce 35 metrů a vede k ní 156 schodů. Lidé mohou z rozhledny za pěkného počasí vidět Lysou horu, Praděd nebo třeba část Slovenska.

O úspěchu některé z rozhleden ze Zlínského kraje může rozhodnout široká veřejnost. Stačí na adresu rozhledna-anketa@centrum.cz napsat e-mail, ve kterém se napíše pouze číslo rozhledny, které chce člověk dát svůj hlas. Rozhledna Salaš má číslo 15 a Kelčský Javorník má číslo 19. Hlasovat je prostřednictvím e-mailů možné do konce února.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Pracovník technické kontroly OTK
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Konstruktér
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam