Kultura ve Vsetíně bude nově více sjednocena

Dům kultury Vsetín (Foto: Zlin.cz)Dům kultury Vsetín (Foto: Zlin.cz)
Dům kultury Vsetín (Foto: Zlin.cz)
Kultura 14. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Dům kultury Vsetín si dal pro letošní rok velký úkol, a to vytvořit společný kalendář pro poskytovatele kulturních akcí a propojit spolupráci s organizacemi a spolky ve městě. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Starosta Vsetína Jiří Čunek tímto úkolem pověřil nové jednatelky Domu kultury Vsetín Simonu Hlaváčovou a Petru Dvořákovou. I přesto, že obě jednatelky mají za sebou teprve první měsíc, tak zadání už realizují. "Sdílený kalendář kulturních akcí už je v provozu a v současné době k němu mají přístup Masarykova veřejná knihovna a Muzeum regionu Valašsko," řekla Petra Dvořáková. Během února se chce osobně sejít se zbylými poskytovateli společenských aktivit ve Vsetíně a nabídnout jim zapojení se do kalendáře.

Cílem kalendáře je koordinovat termíny všech akcí ve Vsetíně tak, aby o nich jiní pořadatelé věděli a mohli své akce lépe plánovat. Často se totiž stávalo, že jeden víkend bylo ve Vsetíně více akcí najednou a další víkend naopak nebyla žádná. Kalendář je vytvořen na běžně používané webové aplikaci, do které se mohou snadno připojit všichni pořadatelé akcí, ať už to jsou organizace, které mají pořádání kultury ve svém poslání, restaurace, kluby nebo i divadelní, pěvecké, folklorní soubory a další vsetínské spolky. Ti všichni pak budou moci společně sdílet informace o svých aktivitách.

"Občané, ale i turisté budou mít možnost na jednom místě a v pohodlí svého domova vidět, kdy a kde se ve městě jaká akce pořádá. Změnou projde i propagační leták – Znalec kultury, který neplnil svou funkci. V současné době se pracuje na novém formátu, ve kterém se budou moci prezentovat nejen organizace zřízené městem, ale i vsetínské neziskovky nebo soukromé subjekty," doplnila Dvořáková.

Nejbližší připravovanou akcí Domu kultury Vsetín jsou Valašské Velikonoce ve Vsetíně, na kterých programově spolupracují s Masarykovou veřejnou knihovnou. "Akce se uskuteční na Zelený čtvrtek 24. března na Dolním náměstí, kde bude od dopoledních hodin jarmark a také tematický program pro děti s živými zvířátky. Odpoledne pak bude pro rodiče s dětmi připraveno představení zvyků, tradic a tvoření v Turistickém informačním centru," upřesnila Dvořáková, s tím, že o zapojení do společné akce jednají také s Muzeem regionu Valašsko.

Letos se také mohou lidé těšit na další ročník Vsetínského krpce, který se bude konat od čtvrtka 30. června do neděle 3. července v Panské zahradě a na Dolním náměstí. "Letošní novinkou bude propojení folkloru a regionálních potravin, a tak bude mít letošní Vsetínský krpec přívlastek Malý valašský gastrofestival," prozradila jednatelka a vsetínská místostarostka Simona Hlaváčová. Podle ní bude pro návštěvníky připravena konzumní zóna, kde budou moci ochutnat regionální piva, sýry, potraviny nebo teplou kuchyň. Další nabídku pak bude tvořit jarmark s možností nákupu farmářských produktů.

"Pokud se nám toto propojení osvědčí, tak věřím, že do budoucna máme téma, které dá stále vylepšovat," dodala Hlaváčová. Doplnila, že programová rada festivalu například představila svůj nápad na soutěž. "Pokud se vše zdaří, tak by další letošní novinkou mohl být první ročník párové taneční soutěže účastníků Krpce. Vítěze pak vybere porota složená z odborníků a pro návštěvníky to bude jistě parádní podívaná," prohlásila Hlaváčová. Během Krpce bude připraveno na Dolním náměstí také letní kino s tím, že filmy si budou moci pomocí ankety, která bude umístěna na webu města Vsetína, vybrat sami občané. Nabídku bude tvořit přibližně šest filmů.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam