Tvrdý direkt z Ostravy. Baník - Fastav Zlín 3:0

Sport 20. 2. 2016 | Autor: Jan Čada

OSTRAVA - Tohle nečekali ani v nejčernějším snu. Celý týden se fotbalisté Zlína chystali na Baník s tím, že jeho poslední příčka neznamená v nejmenším podcenění. A pak dostali tvrdou lekci. Z Vítkovic si vezou velmi krutou porážku 3:0.

Úvod hostům vyšel, byli v pohybu i nebezpeční, především z pravé strany.

Ovšem v 9. minutě vyloženě podcenily zadní řady výpad domácích zleva, Holzer parádně vystřelil a míč si možná po lehké našel místo za brankářem Holým, který vůbec nereagoval.

Ve 30. minutě pak brankář Zlína vychytal čistou gólovku soupeře, když beci byli znovu málo agresivní, jenže k dorážce se dostal Mondek a trefil se k tyči. To už bylo s hosty hodně zlé.

Ve druhé půli měli Zlínští často navrch, ale přáno jim nebylo. Na hranici ofsajdu se po opakovaném nedůrazu zadních řad hostů ocitl Lásik a skóroval potřetí.

Zlín měl převahu, šance, jeden gól mu kvůli hraničnímu ofsajdu rozhodčí neuznali, Diop trefil tyč, ale kde nic tu nic. A tak si ze severu veze nováček krutou porážku s posledním týmem tabulky 0:3.