Pracovníci technických služeb vysázeli v Otrokovicích 19 tisíc květin

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 21. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – V Otrokovicích je od podzimu minulého roku 19 tisíc nových květin. Pracovníci technických služeb vysadili asi 5000 dvouletek, 14 tisíc cibulovin a necelou stovku nových stromů, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Nový záhon se smíšenou výsadbou trvalek a cibulovin vznikl podél cyklostezky u polikliniky. „Je to moderní typ květinového záhonu odborně nazývaný smíšený trvalkový záhon se zvýšenou autoregulací, což znamená, že záhon bude mít více přírodní, neuspořádaný vzhled,“ objasnil jednatel Technických služeb Otrokovice Vladimír Plšek.

Podle něj se vysadily trvalky a cibuloviny a záhon bude postupně rozkvétat od jara do podzimu. „Nejdříve s v březnu objeví květy narcisů, v dubnu je vystřídají tulipány a česneky a pak během léta až do podzimu budou vykvétat různé druhy trvalek,“ doplnil Plšek.

Kromě toho městský hřbitov zdobí nová alej vysázených tisů na místě vykácených tújí. „Obecně lze říct, že se ročně na území města vysází přibližně 100 až 200 stromů, přičemž je stejné množství vykáceno“ dodal Plšek.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam