Výstavu loutek ukončí dílna pro děti

Výstava loutek (Foto: 14|15 Baťův institut)Výstava loutek (Foto: 14|15 Baťův institut)
Výstava loutek (Foto: 14|15 Baťův institut)
Kultura 21. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve Zlíně končí výstava loutek a poslední akcí bude nedělní dílna pro děti. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí 14|15 Baťova institutu Michaela Mitáčková.

Dílna pro děti a rodiče je nazvaná Loutkování neboli S loutkami hraní. V ní si děti i rodiče pod dohledem lektorů Hany a Tomáše Volkmerových vyrobí papírové loutkové divadélko s loutkami na špejli. "Uvidí ale i krátké loutkové představení s písničkami, které je pak může inspirovat k vytvoření vlastního příběhu. Ten pak budou moci představit všem ostatním v krátkém vystoupení," doplnila Adéla Šimová.

Dílny začínají v 10.00 a ve 14.00 hodin a jsou vhodné pro děti od tří do devíti let. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se na dílny registrovat. Rezervaci lze provést na telefonu 573 032 320 nebo prostřednictvím recepce na telefonu 573 032 111.

Dílny pro děti a rodiče jsou poslední doprovodnou akcí k výstavě Kouzlo rodinného loutkového divadla, která se koná v přízemí v budově 14. V expozici si lidé mohou prohlédnou loutková divadla a loutky Pavla a Marie Jiráskových, kteří jsou známi jako sběratelé a odborníci v oblasti českých historických loutek a loutkových divadel. Výstava zahrnuje modelované loutky i loutky jedinečné, originální, vytvořené umělci pro konkrétní rodinná divadla.

Výstava i dílna se koná ve 14|15 Baťově institutu. Expozice je přístupná už jen v neděli od 10.00 do 18.00 hodin.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam