Slovácké divadlo se rozhodlo z úcty k obětem terorismu změnit titul

Slovácké divadlo (Foto: Zlin.cz)Slovácké divadlo (Foto: Zlin.cz)
Slovácké divadlo (Foto: Zlin.cz)
Kultura 27. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Slovácké divadlo v Uherském Hradišti začíná připravovat dvě novinky, chystaná inscenace Zátiší s Datlem to ale nebude. Vedení divadla se rozhodlo tento titul vyměnit za jiný, a to z úcty k obětem teroristů, serveru Zlin.cz to oznámil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

První novinkou bude psychologické drama Nepřítel lidu v režii Zdeňka Duška, další pak Kniha o hřbitově v provedení režiséra Jakuba Maceka. Právě Kniha o hřbitově nahradí původně chystanou novinku Zátiší s Datlem. "Zátiší s Datlem jsme měli představit v dubnu, ale rozhodli jsme se hru nenastudovat. "Hlavním hrdinou je totiž terorista a po událostech v Paříži na konci loňského roku jsme se z piety k obětem útoku shodli s režisérem, že dáme přednost jinému titulu," vysvětlil ředitel divadla Michal Zetel.

Volba nakonec padla na dramatizaci slovenského bestselleru Kniha o hřbitově. Vypráví velmi vtipné i dojemné příběhy, které zažívá hlavní hrdina Samko Tále v ulicích Komárna. "Už v úvodu o sobě Samko Tále prohlásí, že není žádný debil, má velikou inteligenci a lidi si ho váží. Laskavému čtenáři však postačí první dvě strany, aby pochopil, že přesně pravý opak je pravdou. Samko je mentálně velmi prostý, je mu čtyřiačtyřicet, je v invalidním důchodu a každý den vyráží se svou kárkou vybavenou klaksonem a zpětným zrcátkem do ulic a sváží starý papír do sběrny," popisuje děj knihy recenzent Petr Pýcha, podle kterého Kniha o hřbitově svou jedinečností vyvolala doslova poprask na slovenské literární scéně.

"Je nám ctí, že to bude právě Slovácké divadlo, které dramatizaci Knihy o hřbitově u nás ve světové premiéře uvede," dodal ředitel divadla Michal Zetel. Samka Táleho vytvoří Zdeněk Trčálek, vedle něj se v novince objeví téměř dvě desítky dalších herců. Zajímavostí je, že na slovácká prkna se coby herec vrátí i nedávný ředitel Igor Stránský a také někdejší člen hereckého souboru Karel Hoffmann. Premiéra Knihy o hřbitově v dramaturgii Vladimíra Fekara, s výpravou Evy Jiřikovské a s hudbou Mária Buzziho se plánuje na poslední dubnovou sobotu.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Marketingový referent/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Obchodní referent/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam