Slovácké divadlo se rozhodlo z úcty k obětem terorismu změnit titul

Slovácké divadlo (Foto: Zlin.cz)Slovácké divadlo (Foto: Zlin.cz)
Slovácké divadlo (Foto: Zlin.cz)
Kultura 27. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Slovácké divadlo v Uherském Hradišti začíná připravovat dvě novinky, chystaná inscenace Zátiší s Datlem to ale nebude. Vedení divadla se rozhodlo tento titul vyměnit za jiný, a to z úcty k obětem teroristů, serveru Zlin.cz to oznámil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

První novinkou bude psychologické drama Nepřítel lidu v režii Zdeňka Duška, další pak Kniha o hřbitově v provedení režiséra Jakuba Maceka. Právě Kniha o hřbitově nahradí původně chystanou novinku Zátiší s Datlem. "Zátiší s Datlem jsme měli představit v dubnu, ale rozhodli jsme se hru nenastudovat. "Hlavním hrdinou je totiž terorista a po událostech v Paříži na konci loňského roku jsme se z piety k obětem útoku shodli s režisérem, že dáme přednost jinému titulu," vysvětlil ředitel divadla Michal Zetel.

Volba nakonec padla na dramatizaci slovenského bestselleru Kniha o hřbitově. Vypráví velmi vtipné i dojemné příběhy, které zažívá hlavní hrdina Samko Tále v ulicích Komárna. "Už v úvodu o sobě Samko Tále prohlásí, že není žádný debil, má velikou inteligenci a lidi si ho váží. Laskavému čtenáři však postačí první dvě strany, aby pochopil, že přesně pravý opak je pravdou. Samko je mentálně velmi prostý, je mu čtyřiačtyřicet, je v invalidním důchodu a každý den vyráží se svou kárkou vybavenou klaksonem a zpětným zrcátkem do ulic a sváží starý papír do sběrny," popisuje děj knihy recenzent Petr Pýcha, podle kterého Kniha o hřbitově svou jedinečností vyvolala doslova poprask na slovenské literární scéně.

"Je nám ctí, že to bude právě Slovácké divadlo, které dramatizaci Knihy o hřbitově u nás ve světové premiéře uvede," dodal ředitel divadla Michal Zetel. Samka Táleho vytvoří Zdeněk Trčálek, vedle něj se v novince objeví téměř dvě desítky dalších herců. Zajímavostí je, že na slovácká prkna se coby herec vrátí i nedávný ředitel Igor Stránský a také někdejší člen hereckého souboru Karel Hoffmann. Premiéra Knihy o hřbitově v dramaturgii Vladimíra Fekara, s výpravou Evy Jiřikovské a s hudbou Mária Buzziho se plánuje na poslední dubnovou sobotu.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Pracovník technické kontroly OTK
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Konstruktér
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam