Z milionové dolarovky se vyklubal bezcenný kus papíru

Milionová bankovka (Foto: PČR Uherské Hradiště)Milionová bankovka (Foto: PČR Uherské Hradiště)
Milionová bankovka (Foto: PČR Uherské Hradiště)
Hasiči a policie 27. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Kuriózním případem týkajícím se  milionové dolarové bankovky se zabývali uherskohradišťští vyšetřovatelé. Serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Začátkem ledna přišla za jedenáctiletým chlapcem o pár let starší kamarádka. Ten se jí před časem svěřil, že by si přál počítačovou hru za necelé dva tisíce korun. Dívka se tedy nabídla, že hru zajede koupit do Brna a požadovala od chlapce peníze. V tu chvíli ale u sebe neměl takovou finanční hotovost. Tak ho napadlo, že se podívá do skříně rodičů, zda tam nemají nějaké peníze. Ze skříně pak vytáhl bankovku, na které bylo neskutečně mnoho nul. Aniž by věděl, co vlastně drží v ruce, předal bankovku dívce. Řekl jí, že má za to koupit hru a zbytek peněz přivézt.

Dívka viděla dolarovou bankovku poprvé a zdála se jí zvláštní. Přesto zašla s přítelem do směnárny a požadovali za ni české peníze. "Ty jim směnárnice samozřejmě nedala, protože bankovka takové nominální hodnoty neexistuje a okamžitě přivolala policii. V té chvíli začalo vyšetřování a výslechy k podezřelé bankovce.
Vyšetřovatelé bankovku zajistili a předali České národní bance k odbornému vyjádření," poznamenala Šabatová.

Bankovka je lehce rozeznatelná od platných bankovek a na zadní straně je otisk razítka provozovny, která ji zřejmě používala jako reklamní předmět. Otec jedenáctiletého chlapce potvrdil, že si před několika lety přivezl tuto bankovku jako vzpomínku z dovolené. Jako památka by ležela uschovaná ve skříni asi velmi dlouho, pokud by ji syn nenašel. "Protože nevznikla žádná škoda a jednalo se pouze o reklamní předmět, vyšetřovatel případ milionové bankovky ukončil," dodala Šabatová.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam