Povodí Moravy a dobrovolníci se opět chystají uklidit okolí řek

Ilustrační foto (Foto: Povodí Moravy)Ilustrační foto (Foto: Povodí Moravy)
Ilustrační foto (Foto: Povodí Moravy)
Co se děje 8. 3. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Státní podnik Povodí Moravy připravuje už třetí ročník úklidové akce My pro vodu - voda pro nás, která se uskuteční 2. a 9. dubna. Státní zaměstnanci společně s dobrovolníky uklidí okolí řek mimo jiné i ve Zlínském kraji, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Hlavním cílem akce je, ve spolupráci s dobrovolníky z řad ochránců přírody, studentů nebo zástupců různých zájmových sdružení, vyčistit co nejvíce kilometrů břehů a přispět tak k čistému okolí potoků a řek.

Úklid břehů se letos koná na celkem 63 místech. "Dobrovolníci se tradičně nejvíc hlásí na úklid řek v okolí Brna, Zlína a Olomouce. Všem dobrovolníkům zajistí zaměstnanci Povodí Moravy pracovní pomůcky, drobné občerstvení a odvezou nasbíraný odpad," upřesnila Tomíčková.

Ve Zlínském kraji se úklid uskuteční například v okolí Fryštáckého potoka od soutoku s Dřevnicí po most na Vršavě či v okolí Dřevnice od silničního mostu u Hespa v Malenovicích po jez Příluky, a to 9. až 10. dubna. Na Kroměřížsku je úklid naplánován například 9. dubna v úseku od holešovské ulice Dukelská po jez v Dobroticích nebo 2. dubna v Kroměříži, kde očistou projde koryto toku za sídlištěm Zachar od vtokového objektu po konec sídliště. V Napajedlích se dobrovolníci sejdou 2. dubna a vydají se uklidit okolí řeky Moravy a část ramene Hejné. V ten samý den je na programu i očista Pohořelického potoku v lokalitě Burava. Další dobrovolníci uklidí 2. dubna břehy Brumovky v obci Bylnice a na Uherskohradišťsku vyrazí dobrovolníci uklidit tok Březnice v obci Šarovy. Na začátku května pak mohou lidé vyrazit sbírat odpadky v úseku od soutoku Trnávky s řekou Dřevnicí v Trnavě po konec obce Trnava.

Loňský ročník byl velmi úspěšný a do čištění břehů se zapojilo 2 170 dobrovolníků, kteří posbírali více než 50 tun odpadků a vyčistili břehy řek v celkové délce 230 kilometrů.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Pracovník technické kontroly OTK
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Konstruktér
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam