Povodí Moravy a dobrovolníci se opět chystají uklidit okolí řek

Ilustrační foto (Foto: Povodí Moravy)Ilustrační foto (Foto: Povodí Moravy)
Ilustrační foto (Foto: Povodí Moravy)
Co se děje 8. 3. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Státní podnik Povodí Moravy připravuje už třetí ročník úklidové akce My pro vodu - voda pro nás, která se uskuteční 2. a 9. dubna. Státní zaměstnanci společně s dobrovolníky uklidí okolí řek mimo jiné i ve Zlínském kraji, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Hlavním cílem akce je, ve spolupráci s dobrovolníky z řad ochránců přírody, studentů nebo zástupců různých zájmových sdružení, vyčistit co nejvíce kilometrů břehů a přispět tak k čistému okolí potoků a řek.

Úklid břehů se letos koná na celkem 63 místech. "Dobrovolníci se tradičně nejvíc hlásí na úklid řek v okolí Brna, Zlína a Olomouce. Všem dobrovolníkům zajistí zaměstnanci Povodí Moravy pracovní pomůcky, drobné občerstvení a odvezou nasbíraný odpad," upřesnila Tomíčková.

Ve Zlínském kraji se úklid uskuteční například v okolí Fryštáckého potoka od soutoku s Dřevnicí po most na Vršavě či v okolí Dřevnice od silničního mostu u Hespa v Malenovicích po jez Příluky, a to 9. až 10. dubna. Na Kroměřížsku je úklid naplánován například 9. dubna v úseku od holešovské ulice Dukelská po jez v Dobroticích nebo 2. dubna v Kroměříži, kde očistou projde koryto toku za sídlištěm Zachar od vtokového objektu po konec sídliště. V Napajedlích se dobrovolníci sejdou 2. dubna a vydají se uklidit okolí řeky Moravy a část ramene Hejné. V ten samý den je na programu i očista Pohořelického potoku v lokalitě Burava. Další dobrovolníci uklidí 2. dubna břehy Brumovky v obci Bylnice a na Uherskohradišťsku vyrazí dobrovolníci uklidit tok Březnice v obci Šarovy. Na začátku května pak mohou lidé vyrazit sbírat odpadky v úseku od soutoku Trnávky s řekou Dřevnicí v Trnavě po konec obce Trnava.

Loňský ročník byl velmi úspěšný a do čištění břehů se zapojilo 2 170 dobrovolníků, kteří posbírali více než 50 tun odpadků a vyčistili břehy řek v celkové délce 230 kilometrů.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam