Nejlepším sportovcem Zlínského kraje byl vyhlášen kanoista Václav Kristek

OTROKOVICE – Kanoista Václav Kristek, závodící na divoké vodě, se v otrokovické Besedě stal absolutním vítězem v anketě o nejúspěšnějšího sportovce Zlínského kraje za rok 2015. Během slavnostního večera převzal ocenění z rukou představitelů Zlínského kraje, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí kraje Jan Vandík.

Absolutní vítěz Václav Kristek v roce 2015 získal tři první místa na Mistrovství světa do 21 let a uspěl i v kategorii dospělých, kdy ve Světovém poháru vybojoval třetí místo a v Českém poháru první místo. Zajímavostí je, že Václav Kristek uspěl v anketě Sportovec Zlínského kraje i před rokem. Tehdy si odnesl prvenství v kategorii Nejlepší sportovec jednotlivec do 18 let.

Vedle kategorie jednotlivců bylo rozdáno i několik dalších ocenění. Nejúspěšnějším sportovcem do 18 let se stal atlet Václav Staněk, nejspěšnějším handicapovaným sportovcem lyžařka Veronika Grygarová a nejúspěšnějším trenérem Roman Vacek, který vede zlínské volejbalisty v české nejvyšší soutěži. Nejúspěšnějším sportovním kolektivem byli vyhlášení hráči zlínského sledge hokejového klubu SHK LAPP Zlín. Ti se v roce 2015 stali mistry České sledge hokejové ligy. Předána byla také Cena hejtmana Zlínského kraje, kterou si odnesla plavkyně Michaela Gogelová, Cena za dlouhodobý přínos do oblasti sportu, jejímž držitelem se stal triatlet Petr Vabroušek.

„Tento ročník ankety je v pořadí již čtrnáctý a za celou dobu se tak mezi oceněnými vystřídala již dlouhá řada jmen. Těší mě, že v letošním roce zde oceňujeme i několik zástupců méně tradičních sportů, jako jsou například orientační závody na horských kolech, požární sport nebo kickboxing. Je to důkazem toho, že i tyto tzv. menší sporty se těší zájmu diváků,“ řekl radní Zlínského kraje pro školství, mládež a sport Petr Navrátil.

V minulých letech se absolutními vítězi ankety Sportovec Zlínského kraje stali například hokejista Petr Čajánek, snowboardistka Šárka Pančochová nebo střelkyně Adéla Sýkorová.