Buchlovický zámek bude několik dní uzavřen, obsadí ho filmaři

BUCHLOVICE - Buchlovický zámek bude na několik dní pro veřejnost uzavřen. Serveru Zlin.cz to sdělila Dagmar Šnajdarová z Národního památkového ústavu v Kroměříži.

Brány zámku se lidem uzavřou v pondělí 11. července a mimořádná situace potrvá do čtvrtka 14. července. Důvodem uzavření památkového objektu  je filmové natáčení.

Uzavírka bude však platit jen pro samotný objekt zámku. „Zámecký park, který patří k nejvýznamnějším v Čechách i na Moravě, bude pro návštěvníky, včetně výstavy fuchsií, otevřen dle návštěvního řádu. Otevřena bude i výstava nazvaná Z deníku Aloise Berchtolda, která je instalována ve výstavních prostorách v zámeckém parku a výstava Leopold Berchtold a Velká válka, která je doplněna o kopii telegramu o vyhlášení 1. světové války. Tuto výstavu najdou návštěvníci ve výstavních prostorách Flóry,“ poznamenala Šnajdarová.

Buchlovický zámek nebude filmaře hostit poprvé. Loni se zde například točil český historický seriál Já, Mattoni, který se objeví na obrazovce České televize letos na podzim. O rok dříve se v reprezentativních prostorách zámku točil pro změnu ruský seriál o Kateřině Veliké a v roce 2010 patřil zámek štábu kolem režiséra Zdeňka Trošky, který zde točil pohádku Čertova nevěsta.