VIDEO: Olino, člověče, nezlob (se)...

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Co se děje 22. 12. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Vánoce jsou mimo jiné časem smíření, pokory a pohody. Troje předešlé trávila Oldřiška Golhová alias Olina v nápravném zařízení. Nerada na to vzpomíná, ale zmínku utrousí. "Tam jsem pracovala," povídala před časem, když se vrátila na podzim do svého Zlína.

Tady je i teď v předvánočním čase brána různě, jako podivná kreatura i téměř jako celebrita. Pokaždé, když se napije, vrací se do starých kolejí. Zatím to k pobytu na svobodě stačí. Olino, zatím...

"Je to série drobných i větších výstupů, které berou čas a vlastně také peníze," vypráví o staré známé první zástupce ředitele zlínské Městské policie Pavel Janík. Naposledy se Olina zviditelnila na zlínských vánočních trzích.

"Nejdříve velmi vulgárně pokřikovala na okolostojící lidi, pak také na účinkující. Tak jsme ji poslali pryč. Kupodivu poslechla, což bylo její štěstí. Ale za pár desítek minut v ještě větším alkoholovém opojení už tropila neplechu zase. Tak putovala na záchytku," doplňuje Janík.

"My ji známe také velmi dobře, tu a tam se snaží ze sanitky udělat levné taxi, ale posádky ji už většinou vysvětlí, že tuhle roli neplníme," říká s lehkým úsměvem mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

"Víte, zní to opravdu zvláštně, ale prostě by mi ve městě tak trochu chyběla a tak, prosím tě, Olino, nezlob, nebo půjdeš do basy," doplňuje jedna z prodavaček v centru města.

K tomu by samozřejmě musela Olina spáchat některý z činů, které jsou za hranicí zákona. V minulosti to bylo třeba obnažování na veřejnosti. Tak snad si dá na konci roku říct.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam