Obyvatelé Zlínského kraje mají k dispozici špičkové internetové připojení

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 11. 1. 2017 | Autor: Zlin.cz

ZLÍNSKÝ KRAJ - Díky rychlému mobilnímu 4G LTE připojení a modernizaci infrastruktury pevného internetového připojení má nyní 99 % obyvatel Zlínského kraje k dispozic opravdu rychlý internet.

Dle dat agentury Akamai za první čtvrtletí roku 2016 patří obecně rychlost internetového připojení v České republice mezi TOP 10 na světě. Také nabídka internetu i ve Zlínském kraji snese srovnání s absolutní světovou konkurencí, a to především díky kombinaci tradičního pevného a moderního mobilního připojení.

Současná nejlepší mobilní datová síť 4G LTE pokrývá již 99 % obyvatel ČR a zpřístupňuje tak rychlý internet i do všech koutů Zlínského kraje. 4G LTE připojení, které nově nabízí také společnost Avonet, využijí obyvatelé kraje především tam, kde není tradiční připojení běžně dostupné a při cestách po ČR. Pokryty jsou i hlavní železniční tahy napříč celou zemí.

„Na řadě míst, zejména v pohraničí, byl problém připojit domácnosti a firmy k rychlému a stabilnímu internetu. Díky LTE můžeme nyní nabídnout opravdu špičkový internet i na odlehlých místech, na chalupách, samotách i okrajových částech vesnic.“ Říká marketingový manažer společnosti Avonet Roman Majda.Pokryti 4G LTE v ČR (Zdroj: vodafone.cz)

K rozvoji rychlého, stabilního a na počasí nezávislého internetu ve Zlínském kraji významně přispívá také rychle se zahušťující síť DSLAMů společnosti Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN). Ta vznikla 1. 6. 2015 odštěpením od společnosti O2 Czech Republic a.s. a provozuje největší optickou a metalickou síť v ČR, kterou pronajímá svým velkoobchodním partnerům. DSLAM je zařízení umožňující rychlé připojení po telefonní lince pomocí technologií ADSL (starší verze) a VDSL (novější verze od roku 2011) s rychlostí aktuálně až 100 Mb/s. Od léta 2017 se plánují rychlosti až 250 Mb/s.

"AVONET poskytuje internet ADSL a VDSL již od roku 2003. Jsme rádi, že patříme do elitního klubu celorepublikových poskytovatelů, kteří obsluhují i tento rychle se rozvíjející segment pevného připojení k internetu", uvedl Roman Majda.

Zásadní je také rozvoj optických sítí, které nabízejí obecně nejvyšší rychlosti pevného připojení k internetu.  V Avonetu proto vytvořili samostatnou divizi výstavby optické sítě, která kromě budování vlastní sítě odbavuje i požadavky zákazníků na propojení budov optikou. V roce 2016 se tak úspěšně rozšiřovala optická síť nejen ve Zlíně, ale také ve Vizovicích, Slušovicích a Bojkovicích s přenosovou kapacitou do internetu až 1 Gb/s.

„Celá naše rozsáhlá optická síť nyní pokrývá více než 15 000 bytových jednotek a s výstavbou intenzivně pokračujeme nyní v Uherském Brodě. Dostupnost nejrychlejšího internetu na vaší adrese si můžete ověřit online na www.avonet.cz." Uzavírá výčet připojených míst marketingový manažer společnosti Avonet Roman Majda.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam