Ve Vsetíně začnou fungovat mikrojesle

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)
Co se děje 12. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Rozšíření nabídky péče o předškolní děti nabídne od dubna letošního roku vsetínské Rodinné a mateřské centrum v rámci projektu Mikrojesle. Přihlášky mohou rodiče podávat do 17. února, server Zlin.cz o tom informovala Adéla Kousalová, mluvčí vsetínské radnice, která je partnerem projektu.

Mikrojesle jsou určeny pro děti od šesti měsíců do čtyř let. "Ve skupině budou maximálně čtyři děti, kterým nabízíme ve speciálně upravených prostorách individuální přístup, zaměřený na rozvoj schopností a návyků s ohledem na věk dítěte," upřesnila Pavla Fojtíková, vedoucí Rodinného a mateřského centra s tím, že podmínkou přijetí dítěte jsou prodělaná zákonná očkování odpovídající jeho věku.

Zelenou projektu Mikrojesle dali i vsetínští radní, kteří jej jednohlasně podpořili. Město Vsetín tak bude po dobu tří let partnerem projektu. "Mikrojesle jsou veřejnou službou, která nabízí pravidelnou profesionální péči o děti od šesti měsíců. Jedná se o pilotní projekt na území města s tím, že budeme sledovat zájem ze strany rodičů, kteří chtějí nakombinovat péči o děti a neztratit pracovní pozici ve svém zaměstnání," doplnila místostarostka Simona Hlaváčová.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam