Holešovské kluziště navštívilo za čtyři týdny přes 2000 bruslařů

Holešovské kluziště (Foto: MěÚ Holešov)Holešovské kluziště (Foto: MěÚ Holešov)
Holešovské kluziště (Foto: MěÚ Holešov)
Co se děje 17. 2. 2017 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV – Více než 2000 bruslařů navštívilo za čtyři týdny holešovské zámecké kluziště. Lidé si oblíbili především víkendové bruslení i možnost projet se ve večerních hodinách pod zapnutým osvětlením, řekla serveru Zlin.cz mluvčí holešovské radnice Jana Rohanová.

Plochu často navštěvují skupinky dětí z družin. „Od spuštění provozu se zde konalo 12 večerních hokejových utkání. Velký zájem je i o půjčení bruslí, evidujeme desítky případů,“ informovala Rohanová.

Lidé si podle ní užívají nejen ledovou plochu, ale i romantickou atmosféru zámeckého prostředí. „Do něj bylo kluziště zasazeno nejen kvůli romantice, ale také z technických důvodů. Variant s umístěním se zvažovalo několik. Nabízelo se orelské hřiště, prostor bývalé házené a hřiště 1. nebo 3. základní školy,“ vyjmenovala Rohanová.

Frekvence pohybu dětí v těchto oblastech ale byla větší, a proto prostory tolik nevyhovovaly. Byly ale i další problémy. „Limitující byl příkon elektrické energie na chlazení média. Jediná možnost dostatečného elektrického příkonu byla v areálu zámku, kde jsme blízko dosahu vody k tvorbě ledu,“ dodal šéf holešovských technických služeb Libor Liška.

Doplnil, že díky převládajícím teplotám pod bodem mrazu se zatím energetická náročnost pro udržování kluziště nejeví jako značná. Technické zajištění a údržbu řeší pracovníci technických služeb, z městského kulturního střediska zase mají na starosti prodej vstupenek. „Pokud potrvá zájem obyvatel a počasí to dovolí, kluziště bude v provozu až do konce března, kdy uplyne doba, na kterou bylo pronajato. Limitující je především hranice 15 stupňů Celsia, nad kterou se nesmí dostat venkovní teplota. Potom totiž není možné led udržovat,“ zdůraznila mluvčí.

Město do budoucna uvažuje o stálé variantě kluziště, které by fungovalo pravidelně v zimním období. „V souvislosti s tím je však nutné dořešit spoustu otázek, mimo jiné také financování,“ uzavřela Rohanová.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam