Ve Valašském Meziříčí vrcholí divadelní maraton

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)
Kultura 18. 3. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Ve Valašském Meziříčí v sobotu 18. března vyvrcholí dvoudenní soutěžní postupová přehlídka amatérských divadel z Moravy aneb Setkání divadel - Malé jevištní formy. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Renata Votrubová.

Divadelní přehlídka se ve městě koná už podevětatřicáté. V prostorách místního Kulturního zařízení se letos představí celkem 11 souborů, které zde uvedou celkem 14 inscenací. Vůbec poprvé dorazil také jeden divadelní soubor z Polska. Dvoudenní maraton zakončí koncert kapely Midi lidi. V sobotu začíná přehlídka v 10.00 hodin.

"Celkem čtyři inscenace přiveze do Valmezu soubor Zdividla Ostrava. Loňští vítězové divácké ceny Josefa Fabiána, domácí Valaši v pohybu, si opět připravují technicky zajímavé improvizační představení, tentokrát pod názvem Luna Park. Druhým meziříčským účastníkem bude soubor Vidacit, který uvede autorskou hru Volný pád," podotkla Votrubová. Nováčky na přehlídce jsou krnovské soubory Červiven s hrou Uzly a pavouci, Červiven senior s inscenací Jak Tomáš ke štěstí přišel a Teatr DoSkutku z polského města Toruň, které uvede metaforický příběh o zrození člověka a jeho tragický osud v příběhu zvaném Gluten (Lepek).

O zakončení přehlídky Setkání divadel - Malé jevištní formy 2017 se postará známá elektropopová kapela Midi Lidi, která v M-klubu představí své čtvrté studiové album Give Masterpiece a Chance! Na koncert jsou v prodeji samostatné vstupenky.

Festival Setkání divadel - Malé jevištní formy 2017 pořádá Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí ve spolupráci s NIPOS Artama Praha za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Města Valašského Meziříčí.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam