Otrokovice letos zaplní narcisy a tulipány

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 20. 3. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Téměř osmnáct tisíc okrasných květin vysázeli pracovníci Technických služeb Otrokovice po celém městě. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí tamní radnice Romana Stehlíková.

V dubnu tak mohou obyvatelé a návštěvníci Otrokovic očekávat pestrobarevnou škálu rozkvetlých květin ve všech částech našeho města.

"Na podzim jsme vysázeli téměř dvanáct tisíc cibulovin, zejména tulipánů, narcisů, krokusů, ale také okrasných česneků. Nezapomněli jsme ani na dvouletky, především macešky, sedmikrásky nebo náprstníky. Úplně nový záhon, typu přírodní květinová loučka, s podsadbou jarních cibulovin, byl vysázen v křižovatce na ulici Komenského," vyjmenoval Vladimír Plšek, jednatel Technických služeb Otrokovice.

Velká pozornost byla podle jeho slov věnována také výsadbě dřevin. Městské zeleni přibylo 170 nových stromů, z čehož většina představovala náhradu za stromy vykácené v předchozím období.

Pracovníci technických služeb prováděli celou řadu dalších činností. Za poslední čtvrtletí uplynulého roku opravili přes 140 metrů čtverečních silnic a téměř 400 metrů čtverečních chodníků. Obyvatelé Trávníků na ulici SNP se tak mohou těšit z nového chodníku, jehož oprava si vyžádala přes milion korun.

"Nezapomněli jsme ani na údržbu a rekonstrukce veřejných prostor. Do parku na Bahňáku jsme pořídili 22 moderních laviček a větší rekonstrukce hřišť se uskutečnila v ulici K. Čapka a v ulici Hlavní," dodal Plšek.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam