Ve Zlíně roste další stezka pro chodce a cyklisty

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 26. 3. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Mezi ulicemi Lorencova a Podvesná XVII, podél tř. Tomáše Bati, se buduje nová stezka pro pěší a cyklisty. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Úsek je dlouhý téměř půldruhého kilometru, hotový bude do září. Naváže na již hotové úseky tzv. Městské obslužné cyklostezky, která umožňuje bezpečný průjezd na kole centrem Zlína.

"V rámci výstavby této stezky dojde také k vybudování nových zastávek MHD se zálivy," upozornil Josef Novák, radní pro oblast dopravy. Dodal, že celkové náklady dosáhnou výše 22 milionů korun, investorem je město Zlín.

Městská obslužná cyklostezka se buduje postupně. Hotové jsou již úseky Lorencova - Komerční banka, okraj parku Komenského a Gahurova prospektu, náměstí Práce, kolem náměstí Míru po tř. T. Bati – směr Komerční banka, a náměstí Práce – ul. Antonínova.

Cyklodoprava se ve Zlíně v posledních letech rychle rozvíjí. V současné době už má síť cyklostezek na území města délku více než 23 kilometrů. Nejvýznamnějšími počiny byly úseky spojující Zlín s Otrokovicemi a Lukovem. Dokončit se je podařilo v roce 2014.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam